لزوم شكوفا شدن فرهنگ اهدای عضو در كشور

لزوم شكوفا شدن فرهنگ اهدای عضو در كشور به گزارش مین فود رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت با اشاره به لزوم پیوند عضو برای بیماران نیازمند عضو و لزوم فرهنگسازی در این زمینه، ابراز امیدواری كرد كه فرهنگ اهدای عضو از مرگ مغزی هر چه بیشتر در كشور شكوفا شود.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دكتر مهدی شادنوش در مراسم بزرگداشت روز اهدای عضو - اهدای زندگی، ضمن اشاره به پیشرفت های پزشكی كشور بخصوص در حوزه پیوند اظهار داشت: علاوه بر اقدامات مناسبی كه در این زمینه در كشور در حال انجام می باشد، امروز شاهد اشاعه این علم در كشورهای منطقه هم هستیم. حتی كشورهای بزرگی مانند چین برای آموزش و تدریس در حوزه اهدای عضو، از پزشكان ما دعوت به همكاری می كنند.
وی به اقدامات انجام شده در زمینه ترابری اعضای پیوندی هم اشاره نمود و اضافه كرد: خوشبختانه از آغاز سال ۹۸ اقدامات بسیار خوبی مانند انتقال هوایی عضو صورت گرفته است و امیدواریم با همكاری هایی كه با وزارت بهداشت انجام می شود، اعضای مفید قابل پیوند كمتری به خاك سپرده شوند؛ چونكه پیوند یك انتخاب نیست بلكه یك لزوم است و امیدواریم فرهنگ آن شكوفاتر شود.
به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، در انتها این مراسم از تمبر ویژه اهدای عضو با حضور دكتر علی اكبر ولایتی - رئیس بیمارستان مسیح دانشوری، دكتر جان بابایی - معاون درمان وزارت بهداشت، دكتر ایرج فاضل، دكتر مهدی شادنوش - رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، دكتر سیم فروش و هنرمندانی چون احمد نجفی، علیرضا داوودنژاد و... رونمایی گردید.1398/02/30
15:07:40
5.0 از 5
4329
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است