گسترش همكاریهای ایران و لبنان در حوزه دارویی و تجهیزات پزشكی

معاون كل وزارت بهداشت اعلام كرد

گسترش همكاریهای ایران و لبنان در حوزه دارویی و تجهیزات پزشكی به گزارش مین فود معاون كل وزارت بهداشت اظهار داشت: ظرفیت های فراوان دو كشور ایران و لبنان در حوزه دارویی و تجهیزات پزشكی می تواند زمینه گسترش روابط و همكاریهای متقابل را فراهم آورد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دكتر ایرج حریرچی در نشست با دكتر ریاض فضل الله، معاون وزیر بهداشت لبنان و هیات بلند پایه همراه ضمن خیر مقدم و تبریك جهت انتخاب دكتر جبق بعنوان وزیر بهداشت لبنان، با اشاره به وابستگی قلبی ایران نسبت به كشور لبنان، اضافه كرد: كشور ایران در ۴۰ سال گذشته دستاوردها و پیشرفت های بسیاری را در حوزه های بهداشتی درمانی داشته بطوری كه پیش از انقلاب، ۹۰ درصد داروی مصرفی وارداتی بود و از كشورهای غربی وارد می شد، اما حالا ۹۷ درصد میزان مصرف عددی دارو و ۷۰ درصد میزان ریالی دارو را خودمان تولید می نماییم.

حریرچی با اشاره به اینكه ۸.۱۴ درصد تولید ناخالص ملی ما صرف بهداشت و درمان و ۱.۲ تولید ناخالص ملی كشورمان صرف دارو می شود، اظهار داشت: هم اكنون با اتكاء به ظرفیت شركت های دانش بنیان، ظرفیت میزان تولید دارو در كشورمان بیشتر از نیاز مصرف داخلی كشور است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، معاون كل وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: هر دو كشور می توانند با سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی از ظرفیت های متقابل یكدیگر بهره ببریم.1398/04/15
18:52:31
5.0 از 5
4675
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است