طراحی راهنمای مدیریت علائم در بیماران مبتلا به سرطان

معاون وزیر بهداشت خبر داد

طراحی راهنمای مدیریت علائم در بیماران مبتلا به سرطان مین فود: معاون پرستاری وزیر بهداشت اظهار داشت: راهنماهای مدیریت علائم در بیماران مبتلا به سرطان نیز طراحی شده و به تدریج در مراكز ارائه مراقبت در منزل و كلینیك های مراقبت تسكینی لازم الاجرا خواهد بود.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وبدا، بیمارستان سلامت فردا با هدف ارائه خدمات جامع و نوین در حوزه سلامت با رویكرد پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان با حضور امام جمعه موقت تهران آیت الله صدیقی، دكتر مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت و دكتر نوبخت رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی راه اندازی شد.
دكتر حضرتی در این مراسم با اشاره به وضعیت سرطان در سراسر جهان با عنایت به برآورد GLOBOCAN ۲۰۱۸، اظهار داشت: بر طبق این گزارش ۱۸.۱ میلیون مورد جدید سرطان، ۹.۶ میلیون مرگ و میر ناشی از سرطان در سال ۲۰۱۸ گزارش است. این آمار در ایران، ۱۱۰۱۱۵ بیمار جدید و ۵۵۷۸۵ مورد مرگ برآورد شده است.
وی در تشریح فعالیت های معاونت پرستاری در حوزه سرطان اظهار داشت: در سال گذشته، ۱۰۰ پرستار از كل كشور در چارچوب برنامه كوتاه مدت مهارتی و حرفه ای آموزش های لازم كلینیك های مراقبت های حمایتی و تسكینی مبتنی بر بیمارستان در كشور را دریافت نمودند و این مساله در مراكز پایلوت در حال اجرا می باشد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت اضافه كرد: تعرفه بسته خدمتی مراقبت از بیماران مبتلا به سرطان و نیز بیماران در مراحل اختتام زندگی جهت پوشش بیمه ای نیز تدوین شده است و با تایید شورای عالی بیمه ابلاغ خواهد گردید.
منبع:

1398/04/29
18:38:23
5.0 از 5
4865
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است