پیوند موفقیت آمیز قرنیه در بیمارستان خانواده ارتش

پیوند موفقیت آمیز قرنیه در بیمارستان خانواده ارتش مین فود: با حضور پزشكان متخصص نخستین پیوند قرنیه چشم در بیمارستان خانواده نیروی زمینی ارتش به صورت كاملا موفقیت آمیز انجام شد.به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، امیر سرتیپ دوم شهرام بابلی رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش (نزاجا) درباره انجام عمل پیوند قرنیه چشم در بیمارستان خانواده نزاجا اظهار داشت: برای اولین بار در بیمارستان های نظامی كشور، موفق شده ایم در بیمارستان خانواده نیروی زمینی ارتش عمل پیوند قرنیه چشم انجام دهیم. بیمارستان خانواده بعنوان یك مركز فوق تخصصی دارای بخش های مختلفی است، متخصصین و فوق تخصص های قرنیه، اربیت و شبكه در این مركز مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: بیماری كه عمل شد، سربازی بود كه متاسفانه به سبب كدر بودن قرنیه قادر به دیدن حتی یك متر نبود، هماهنگی های لازم با بانك قرنیه انجام و نخستین پیوند عمل جراحی قرنیه چشم در این بیمارستان انجام شد.

رئیس بهداری نزاجا اظهار نمود: جراحی و پیوند قرنیه چشم در دنیا بعنوان یك عمل سنگین و پرهزینه شمرده می شود، اما به جهت باارزش بودن كاركنان وظیفه در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، این عمل جراحی به صورت كاملا بلاعوض برای سرباز اسلام انجام شد.

دكتر عظیم زاده فوق تخصص چشم و جراح این عمل نیز اظهار داشت: با عنایت به امكانات و تجهیزاتی كه در بیمارستان خانواده و همین طور پزشكان متخصص كه در اختیار داریم، از این پس تمامی جراحی هایی كه تابحال در این بیمارستان امكان انجام آن نبود، صورت خواهد گرفت.

وی اشاره كرد: سربازی كه پیوند قرنیه بر روی چشمانش انجام شد، امكان دید حتی كمتر از دو متر را نداشته است؛ بعد از آزمایشات اولیه به این نتیجه رسیدیم كه باید عمل جراحی پیوند قرنیه صورت گیرد كه به لطف خدا این عمل با موقیت انجام شد.

دكتر سیدامیرحسین شامخ رئیس بیمارستان خانواده نزاجا نیز با اشاره به موفقیت آمیز بودن این عمل اظهار داشت: برای نخستین بار موفق به عمل فوق تخصصی قرنیه چشم در بیمارستان نیروی زمینی ارتش شده ایم كه خوشبختانه عمل خوب و موفقیت آمیزی بود.

وی اضافه كرد: حال عمومی سرباز بسیار عالی است و امیدواریم از این پس بتوانیم با ایجاد و فراهم كردن امكانات لازم زمینه را برای بسط جراحی های فوق تخصصی دیگر فراهم نماییم و بدین سان خدمات بیشتر و مناسب تری را به خانواده های نیروهای مسلح و عموم مردم ارائه نماییم.

منبع:

1398/07/14
14:45:35
5.0 از 5
4052
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است