طرحی در جست وجوی اجتماعی كردن سلامت و ارتقاء دانش پیشگیری خانوار

اجرای طرح هر خانه یك پایگاه سلامت در 3 دانشگاه كشور

طرحی در جست وجوی اجتماعی كردن سلامت و ارتقاء دانش پیشگیری خانوار به گزارش مین فود ایسنا/سمنان   معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی استان سمنان و رئیس مركز بهداشت استان با اشاره به اجرای طرح ˮهر خانه یك پایگاه سلامتˮ در سه دانشگاه علوم پزشكی كشور از دانشگاه علوم پزشكی استان سمنان بعنوان یكی از این سه دانشگاه نام برد و اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشكی در این طرح به دنبال اجتماعی كردن سلامت و بردن آموزش ها به بطن خانواده است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا دكتر جعفر جندقی در نشست هم اندیشی، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی این طرح كه با حضور جمعی مدیران رسانه های استان انجام شد اظهار نمود: وزارت بهداشت در مرحله اول این طرح سه دانشگاه پیشرو علوم پزشكی سمنان، قزوین و كاشان را برای اجرای این طرح ملی انتخاب نموده و این دانشگاه ها نیز هر كدام یكی از شهرستان ها و یا مناطق و محلات شهری زیرمجموعه خودرا برای اجرای طرح انتخاب كردند.
وی از دانشگاه علوم پزشكی استان سمنان بعنوان یكی از دانشگاه های پیشرو كشور در حوزه های بهداشتی، درمانی و توان بخشی نام برد و اظهار داشت: در سمنان، این طرح در مراكز خدمات جامع سلامت شهید مطلبی، مركز فامیلی، خیرآباد و پایگاه همت اجرایی می شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی استان سمنان از پیشگیری، درمان و توانبخشی بعنوان سه هدف گذاری مهم این طرح ملی نام برد و اضافه كرد: در این طرح با انتخاب سفیران سلامت و انتقال آموزش ها بوسیله این سفرا به خانواده ها به دنبال اجتماعی كردن آموزش ها در حوزه سلامت هستیم.
وی از انتخاب رابطین سلامت در این طرح آگاهی داد و اشاره كرد: هر رابط سلامت كه در واقع رابط بین مراكز سلامت و سفیران هستند 40 سفیر سلامت را تحت پوشش دارد.
وی با بیان اینكه
رئیس مركز بهداشت استان اولین مرحله "هر خانه یك پایگاه سلامت" در سه ماهه آذر، دی و بهمن برگزار می گردد اشاره كرد: مقرر است كه پس از اجرای كامل این طرح، تجربیات خودرا با دیگر دانشگاه های علوم پزشكی كشور به اشتراك گذاشته و با شناسایی نقاط ضعف و قوت طرح، زمینه را برای اجرای سراسری طرح آماده نماییم.
جندقی از اجرای این طرح در سراسر كشور از سال آینده آگاهی داد و اظهار داشت: از بهار آینده این طرح در همه شهرستان های استان نیز اجرا می گردد.
وی به نقش مهم رسانه ها در اجرای این طرح و كمك به ایجاد بسیج اطلاع رسانی اشاره و اظهار نمود: در این طرح به دنبال این هستیم كه آموزش ها را خانه به خانه ارائه و با توانمندسازی خانواده ها به ارتقاء سطح سلامت در جامعه و افزایش دانش پیشگیری در خانواده ها كمك نماییم.

منبع:

1398/09/03
19:00:04
5.0 از 5
4403
تگهای خبر: آب , پزشك , خدمات , درمان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است