مرد ۶۱ ساله، نخستین قربانی بیماری تنفسی مرموز در چین

مرد ۶۱ ساله، نخستین قربانی بیماری تنفسی مرموز در چین به گزارش مین فود مقامات چین از مرگ یك نفر به دنبال شیوع نوعی بیماری تنفسی مرموز طی روزهای اخیر در این كشور خبر دادند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، بنابر اعلام مقامات بیمارستانی شهر «ووهان» یك مرد ۶۱ ساله با علایم شبیه به ذات الریه و به دنبال شیوع نوعی ویروس كه هنوز شناسایی نشده، جان خویش را از دست داده و هفت بیمار دیگر هم در شرایط ناپایدار قرار دارند.
در مجموع ۴۱ نفر به این ویروس آلوده شده اند كه در تست های آزمایشگاهی اولیه به نوع جدید كروناویروس اشاره شده است.
این مرد نخستین قربانی شیوع این ویروس بوده كه از ماه دسامبر شیوع پیدا كرده و پیش از این هم به علت مبتلا شدن به بیماری كبدی مزمن تحت درمان قرار داشته است.
به قول منابع بیمارستانی از سوم ژانویه تابحال موارد جدیدی از مبتلا شدن به این ویروس شناسایی نشده است.
سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز پنج شنبه اعلام نمود: نسخه نوظهور و جدیدی از خانواده ویروس هایی كه عامل شیوع مرگبار بیماری سارس (Sars) و سندروم تنفسی خاورمیانه (Mers) بوده می تواند عامل شیوع این بیماری باشد.
به گزارش روزنامه گاردین، كروناویروس ها خانواده بزرگی از ویروس ها هستند كه می تواند عامل انواعی از بیماری ها همچون سرماخوردگی معمولی و سارس شود. بعضی از انواع این ویروس باعث بروز بیماری های شدیدی نمی گردد درحالیكه بعضی از آنها عامل سندروم تنفسی خاورمیانه است كه از گروه بیماری های شدید به حساب می آیند.1398/10/21
14:31:58
5.0 از 5
4266
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است