واكسیناسیون بیشتر از 16 هزار كودك خارجی در سیستان و بلوچستان

واكسیناسیون بیشتر از 16 هزار كودك خارجی در سیستان و بلوچستان به گزارش مین فود ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس دانشگاه علوم پزشكی زاهدان اظهار داشت: ۱۶ هزار و پانصد كودك خارجی زیر ۵ سال در طرح واكسیناسیون فلج اطفال دانشگاه علوم پزشكی زاهدان، واكسینه می شوند.


دكتر هاشمی شهری دوشنبه 30 دیماه در بازدید از روند اجرای طرح واكسیناسیون فلج اطفال در زاهدان اظهار داشت: در طرح واكسیناسیون فلج اطفال كودكان زیر ۵ سال شهروندان بیگانه در كنار ۲۲۵ هزار كودك ایرانی در ۵ شهرستان زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان و سیب و سوران از این طرح بهره مند می شوند.

وی با بیان این كه ۳ كشور نیجریه، پاكستان و افغانستان بیشترین آمار فلج اطفال دنیا را دارند، اضافه كرد: با عنایت به ترددهای مرزی اتباع كشورهای پاكستان و افغانستان با كشورمان و احتمال انتقال این ویروس، هر سال در دو مرحله این طرح اجرا می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی زاهدان هم با اشاره به اینكه ۲۰ سال است در ایران گزارش فلج اطفال نداشته ایم، اظهار داشت: سیستان و بلوچستان، مرزبان سلامت كشور است، به همین علت این طرح صرف نظر از ملیت و قومیت برای همه كودكان حتی كودكانی كه دارای شناسنامه نیستند هم انجام می شود.

طباطبایی با اشاره به اینكه در مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان و در حوزه دانشگاه علوم پزشكی ایرانشهر، این خدمات با یك هفته تاخیر عرضه می شود اضافه كرد:
درسیستان و بلوچستان با عنایت به وسعت آن، سه دانشگاه علوم پزشكی فعالیت دارند.

وی تصریح كرد: منطقه سیستان در شمال این استان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكی زابل است.
منبع:

1398/11/01
17:49:07
5.0 از 5
4294
تگهای خبر: پزشك , خدمات , سلامت
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است