درمانگاه تخصصی سندرم درد ناحیه ای پیچیده در بیمارستان اختر افتتاح شد

درمانگاه تخصصی سندرم درد ناحیه ای پیچیده در بیمارستان اختر افتتاح شد مین فود: رئیس مركز پزشكی، آموزشی و درمانی اختر از راه اندازی اولین درمانگاه تخصصی CRPS (سندرم درد ناحیه ای پیچیده) دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، در این مركز آگاهی داد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دكتر محمد قریشی راه اندازی اولین درمانگاه تخصصی CRPS در سطح دانشگاه علوم پزشكی شهیدبهشتی در این بیمارستان را گام موثری در امتداد درمان بموقع و مناسب سندرم، بهبود زندگی و كاهش آلام بیماران برشمرد.
وی سندرم CRPS (Complex Regional Pain Syndrome ) یا سندرم درد ناحیه ای پیچیده اندام ها را دردی ذكر كرد كه بیشتر از شش ماه در یك اندام (دست، پا، ساعد و ساق پا) ادامه پیدا كند و دارای دو نوع است كه نوع دوم آن منجر به لطمه عصبی خواهد شد.
رئیس بیمارستان اختر با اشاره به اینكه سندرم مذكور معمولا بعد از بروز یك جراحت اولیه نظیر شكستگی استخوان، تروما، سوختگی، جراحی یا بی حركتی طولانی مدت در اثر سكته مغزی رخ می دهد، اظهار داشت: بیمار مبتلا به این سندرم، درد شدید و حتی طولانی تری را نسبت به جراحت اولیه احساس می كند و گاهی این درد و عدم راحتی به سایر اندام های فرد نیز توسعه می یابد.
این عضو هیئت علمی دانشگاه با اشاره به علایم و نشانه های این سندرم شامل تورم، درد، تغییرات رویش مو، تغییر رنگ پوست، تغییرات تعریق و عدم فعالیت مكانیكی عضو مبتلا، اظهار داشت: مزمن شدن علائم و عدم درمان مناسب بیماری می تواند موجب بروز صدمات خانوادگی، اجتماعی و شخصیتی فرد شود؛ در حالی كه درمان های اولیه این سندرم حتی می تواند تمام علائم را برطرف كند و در كاهش یا جلوگیری از پیشرفت علائم بیماری بسیار اهمیت دارد.
قریشی از روش های تشخیص این بیماری به Bone Scan، تست های سیستم سمپاتیك، رادیوگرافی و MRI اشاره نمود و درمان های این بیماری را شامل درمان های غیر دارویی، دارویی و تزریق برشمرد و اشاره كرد: تمام بیمارانی كه به دنبال جراحی، شكستگی یا پیچ خوردگی ها گرفتار تورم، درد یا سختی حركت در اندام شده اند كه این علائم بیشتر از شش ماه در آنها تداوم یافته می توانند برای درمان به این كلینیك بازگشت كنند.
بگفته قریشی، این كلینیك تخصصی روزهای پنجشنبه ها از ساعت ۸ تا ۱۲ ظهر فعال است و بیماران می توانند برای دریافت خدمات به این درمانگاه بازگشت كنند.
منبع:

1398/11/02
14:41:47
5.0 از 5
4171
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است