آگهی پزشكان آمریكایی نسبت به جذب مواد شیمیایی ضدآفتاب ها به خون

آگهی پزشكان آمریكایی نسبت به جذب مواد شیمیایی ضدآفتاب ها به خون مین فود: مقامات بهداشت و درمان فدرال آمریكا از امكان ورود تركیبات شیمیایی موجود در كرم ها و لوسیون های ضدآفتاب به داخل جریان خون ˮبیش از حد استانداردˮ خبر دادند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، كارشناسان سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) شش ماده اصلی فعال را در اسپری ها و لوسیون های ضد آفتاب آزمایش كردند و دریافتند كه غلظت تمام این مواد شیمیایی در خون بیش از اندازه مجاز اعلام شده از طرف این سازمان است.
طبق نتیجه این آزمایش غلظت یكی از مواد تشكیل دهنده این لوسیون ها ۳۶۰ برابر بیشتر از آنچه توسط آژانس سفارش می شود، بوده است.
سازمان غذا و دارو و آكادمی پوست ایالات متحده تاكید كرده اند كه این مواد شیمیایی بی خطر هستند اما گزارش های مختلفی آنها را به اختلالات هورمونی و نارسایی كبد و كلیه مرتبط دانسته است.
این تیم تاكید كرده یافته های این مطالعه به این معنا نیست كه مردم باید از استفاده از ضدآفتاب اجتناب كنند اما برای تعیین تأثیر این سطوح از موادشیمیایی در خون تحقیقات بیشتری لازم است.
كرم های ضد آفتاب معمولاً حاوی یك یا چند مورد از شش ماده شیمیایی آووبنزون، اكسی بنزن، اكتوكریلن، هموسالات، اكتیزالات و اكتینوكسات هستند. این مواد در سال های اخیر به سبب سوالاتی پیرامون ایمنی آنها مورد بررسی قرار گرفته اند.
در سال ۲۰۱۲ میلادی گروه كاری محیط زیست گزارشی را منتشر نمود كه در آن سفارش شده بود ضد آفتاب ها به سبب پیوندهای احتمالی با لطمه سلولی كه ممكنست منجر به سرطان پوست شود، عاری از اكسی بنزن تولید شوند. مطالعه دیگری كه در همان سال انجام شد، نشان داد كه آووبنزون می تواند در معرض كلر سمی و بطور بالقوه منجر به اختلال عملكرد كلیه و كبد شود.
برای این مطالعه جدید كه در ژورنال انجمن پزشكی آمریكا انتشار یافته است این تیم ۴۸ داوطلب را برای مدت ۲۱ روز مورد مطالعه قرار دادند. این افراد طی مدت آزمایش از یكی از چهار برند ضدآفتاب در دسترس استفاده می كردند. نمونه خون آنها نیز چندین بار طی این دوره ۲۱ روزه جمع آوری شد.
پژوهشگران دریافتند كه تمام مواد شیمیایی یاد شده غلظت های بیشتری از ۰.۵ نانوگرم در میلی لیتر پلاسما خون دارند كه حد مجاز سازمان غذا و داروی آمریكا است.
تمام مواد تشكیل دهنده در روز هفتم بالاتر از آستانه باقی مانده و سطح هموسالات و اكسی بنزون پلاسما همچنان در روز ۲۱ بالای آستانه باقی ماند.
بیشترین سطح غلظت پلاسما برای اكسی بنزون در روز چهارم بود كه پس از استفاده بعضی از شركت كنندگان از یك اسپری آئروسل حاوی این ماده تشكیل دهنده، ۱۸۰.۱ نانوگرم در میلی لیتر بود. این میزان ۳۶۰ برابر بیشتر از حد مجاز سازمان غذا و داروی آمریكا است.
بنا بر گزارش روزنامه دیلی میل، از آنجائیكه شواهد بسیاری نشان میدهد كه قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش یك علت اصلی قابل پیشگیری در سرطان پوست و ملانوما است، متخصصان تاكید می كنند كه افراد باید هم چنان از ضد آفتاب استفاده كنند اما به مطالعات ایمنی بیشتری دراین زمینه احتیاج است.
منبع:

1398/11/08
09:09:59
5.0 از 5
4430
تگهای خبر: ایمنی , برند , پزشك , دارو
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است