آخرین اخبار از تولید واكسن و داروی درمان كرونا در ایران

آخرین اخبار از تولید واكسن و داروی درمان كرونا در ایران به گزارش مین فود رئیس دانشگاه علوم پزشكی بقیة الله از آغاز روند كارآزمایی بالینی داروی ضد كرونا اطلاع داد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا جلالی با اشاره به اینكه پژوهشگاه های دانشگاه علوم پزشكی بقیة الله در چند محور در حال انجام كارهای پژوهشی است، اظهار داشت: در حوزه كیت های تشخیصی كروناویروس در حال فعالیت هستیم و احیانا در ماه های آینده دانشگاه ما هم بتواند به مرحله تولید كیت تشخیصی برسد.
وی در مورد تولید دارویی برای درمان كرونا، خاطرنشان كرد: در این عرصه هم با استفاده از داروهای فرآورده های طبیعی بتوانیم داروی ضد كرونا تهیه نماییم. در این حوزه یكی از گروه های تحقیقاتی ما این دارو را آماده كردند و بعد از تولید مجوز تحقیقات بالینی آن هم از جانب سازمان غذا و دارو دریافت شده است و می خواهیم این بخش از تحقیقات خویش را طی روزهای آینده آغاز نماییم.
وی كه در یك برنامه تلویزیونی صحبت می كرد، در خاتمه در مورد پروژه تولید واكسن، اظهار نمود: از ۱۰ روز گذشته تیمی متشكل از چند مركز تخقیقات فعالیت را شروع كرده اند. دوستان پژوهشگر تخمین زده اند در بازه ۶ تا ۱۲ ماهه احیانا بتوانند نتایج اولیه را به دست آورند.1398/12/13
13:43:28
5.0 از 5
3532
تگهای خبر: برنامه , پزشك , دارو , درمان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است