پاكسازی كروناویروس از چرخه آب

پژوهشگران آمریكایی مطرح كردند

پاكسازی كروناویروس از چرخه آب به گزارش مین فود پژوهشگران آمریكایی تلاش دارند با آزمایش های بیشتر روی سامانه های پاكسازی آب، به پیشرفت توانایی این سامانه ها كمك كنند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، دانشمندان می دانند كه كروناویروس می تواند عفونت خویش را تا روزها و حتی شاید بیشتر از آن در آب شرب و فاضلاب حفظ كند.
پژوهشگران "دانشگاه كالیفرنیا، ریورساید" (UCR) در بررسی جدیدی كوشیده اند تا آزمایش های بیشتری روی روش های پاكسازی آب انجام دهند و توانایی آنها را در از بین بردن كروناویروس ارزیابی كنند.
كروناویروس می تواند به صورت قطرات بسیار ریز آب درآید و به واسطه تبخیر یا پاشیده شدن به هوا وارد شود.
"هایژو لیو" (Haizhou Liu)، استادیار مهندسی شیمی و محیط زیست دانشگاه كالیفرنیا، ریورساید و از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: گسترش كووید- ۱۹ نشان داده است كه كروناویروس باید به دقت در محیط زیست مورد بررسی قرار بگیرد. مهندسان حوزه محیط زیست باید در سطح بین المللی به همكاری بپردازند تا بتوانند از سلامت عمومی محافظت كنند.
كروناویروس می تواند زیست لایه هایی را در سامانه های آب شرب تشكیل دهد و منبعی احتمالی برای انتقال ویروس فراهم آورد.
باآنكه قابلیت بیشتر روش های پاكسازی آب ثابت شده، اما "لیو" و گروهش اخطار می دهند كه تأثیر بیشتر روش ها در مورد كروناویروس ارزیابی نشده و احتیاج به بررسی بیشتری دارد.
آنها همینطور پیشنهاد می دهند كه از روش های پیشرفته تر پاكسازی آب و فاضلاب در مكان های پرخطر مانند بیمارستان ها و مراكز بهداشت استفاده گردد تا آب قبل از ورود به سامانه های عمومی پاكسازی شده باشد.
پروفسور "وینچنزو نادئو" (Vincenzo Naddeo)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: گسترش این ویروس نشان داده است كه جهانی شدن، خطرات جدیدی برای سلامتی هم به همراه دارد و سامانه های بهداشتی برای مرتفع ساختن آنها كافی نیستند.
وی ادامه داد: دولت های كشورهای توسعه یافته باید با حمایت های خود نسبت به برقراری سامانه های بهداشتی پیشرفته در كشورهای در حال توسعه كمك كنند.
این پژوهش، در مجله "Environmental Science" به چاپ رسید.1399/01/17
16:11:31
5.0 از 5
3238
تگهای خبر: آب , بیمار , بیمارستان , سلامت
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است