پیشنهاد رئیس كل نظام پزشكی برای فعالیت مطب ها و مراكز درمان بخش خصوصی در بحران كرونا

پیشنهاد رئیس كل نظام پزشكی برای فعالیت مطب ها و مراكز درمان بخش خصوصی در بحران كرونا به گزارش مین فود رئیس كل سازمان نظام پزشكی در نامه ای به معاون درمان وزارت بهداشت، جهت فعالیت مطب ها و مراكز درمان بخش خصوصی در زمان شیوع ویروس كرونا، پیشنهاداتی ارائه داد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشكی، در نامه دكتر محمدرضا ظفرقندی خطاب به دكتر قاسم جان بابایی آمده است: « با عنایت به سوالات و استعلام مكرر همكاران جامعه پزشكی در مورد نحوه اداره كار مطب­ ها و مراكز درمانی و تشخیصی بخش خصوصی در شرایط كنونی و عطف به مذاكرات مختلف سازمان نظام پزشكی با مسئولین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از آنجائیكه هنوز دستورالعمل جامعی در این حوزه ابلاغ نشده است، موارد ذیل جهت استحضار جنابعالی و همكاران محترم و هم مدنظر قرار گرفتن در پروتكل اعلامی آن وزارت سفارش می­ شود.
1. با عنایت به لزوم درمان یا ادامه درمان بیماران مبتلا به بیماری های مهم و پیشرونده غیركرونایی از قبیل بیماری های قلبی – عروقی، سرطان ها، دیابت، بیماری های اورژانسی و...، مطب همكاران در رابطه با این بیماری ها با رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری مكانی و زمانی مناسب برای بیماران به كار و فعالیت بپردازند.
2. اعمال جراحی اورژانسی و اقدامات درمانی برای بیماری های ضروری در بیمارستان ها و كلینیك های تخصصی با رعایت اصول بهداشتی و حفاظتی كامل صورت گیرد.
3. همكاران پزشك عمومی و متخصصین محترم بیماری های داخلی، عفونی، اطفال و ریه با رعایت اصول بهداشتی و حفاظتی كامل بر مبنای پروتكل های اعلامی و نوبت دهی مناسب به بیماران برای ویزیت و معاینه بیماران اقدام نمایند.
4. همكارانی كه در مطب بر مبنای نوع رشته تخصصی با بیماری های مهم و پیشرونده مواجه نمی باشند، صرفا پذیرای بیماران اورژانسی باشند.
5. در ورودی مطب ها با نصب تابلو به بیماران اعلام گردد كه ویزیت بیماران غیرضروری در زمان مناسب دیگری صورت خواهد گرفت.
6. هزینه های در رابطه با لوازم و تجهیزات مراقبت های بهداشتی ناشی از بیماری كووید - 19 بر مبنای قیمت خرید قابل دریافت از بیماران و بیمه ها است. بدیهی است در مورد بیماران بی بضاعت مراعات تسهیلات ممكن به عمل خواهد آمد.
7. با عنایت به شرایط متفاوت استان ها و شهرهای مختلف اصلاحات جزئی و متناسب با منطقه توسط سازمان های نظام پزشكی مراكز استان ها اعلام خواهد شد.»1399/01/21
12:15:57
5.0 از 5
3041
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است