كرونا به اهدای خون ربطی ندارد

كرونا به اهدای خون ربطی ندارد به گزارش مین فود یك فوق تخصص بیماری های عفونی با اشاره به اینكه اهدای خون منجر به انتقال كرونا نمی گردد، اظهار داشت: مردم میتوانند با رعایت نكات بهداشت عمومی و فردی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی نسبت به اهدای خون اقدام نمایند.


دكتر مسعود مردانی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینكه اهدای خون منجر به انتقال كرونا نمی گردد، اظهار داشت: فقط از مردم می خواهیم كه كسانیكه طی دو هفته اخیر علایم سرفه، تب و تنگی نفس داشتند از مراجعه به مراكز اهدای خون اجتناب كنند، اما سایر افراد می توانند برای اهدای خون اقدام نمایند.
وی ادامه داد: معمولا اهدای خون موجب مبتلاشدن به كرونا نمیشود و در عین حال اهدای خون از مبتلاشدن به كرونا هم جلوگیری نمی كند، بلكه اهدای خون فرآیند خاص خودرا دارد و كرونا هم یك بیماری تنفسی است كه شرایط انتقال خاص خودرا دارد.
مردانی اشاره كرد: مردم می توانند با رعایت نكات بهداشت عمومی و فردی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی نسبت به اهدای خون اقدام نمایند. البته اگر كسی علایم سرفه و سرماخوردگی دارد از مراجعه به این مراكز خودداری كند.
مردانی افزود: بدین سبب مردم در مراجعه به مراكز اهدای خون مسائل بهداشت فردی و اجتماعی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.


 


منبع:

1399/02/01
14:20:44
5.0 از 5
2977
تگهای خبر: كرونا , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است