نامه رئیس سازمان نظام پزشكی به رئیس جمهور درباره روند بازگشایی ها

نامه رئیس سازمان نظام پزشكی به رئیس جمهور درباره روند بازگشایی ها به گزارش مین فود رئیس سازمان نظام پزشكی طی نامه ای به رئیس جمهور، هرگونه تعجیل در بازگشایی غیرضروری و غیر قابل كنترل مكان های تجمعی از قبیل اماكن مذهبی، مدارس، دانشگاه ها و... را باعث گسترش بیماری و صدمه جان و سلامت مردم و هدر رفتن زحمات گذشته و فرسودگی كادر درمانی كشور خواند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، متن نامه دكتر محمدرضا ظفرقندی به شرح زیر است:
«ضمن تشكر و تقدیر از زحمات پرارزش دولت محترم در ساماندهی امور و حل معضلات ناشی از پاندمی بیماری كووید۱۹، از آنجائیكه این روزها پیشنهادات مختلفی جهت بازگشایی برخی از مكان ها و فعالیت ها به جنابعالی و ستاد ملی مدیریت این بیماری عرضه می شود و یقینا تصمیم ها و سیاست گذاری های كلان و تاریخی ستاد ملی تأثیر قطعی و حیاتی بر هدف اصلی و انسانی " اولویت حفظ جان و سلامت مردم و انسان ها بر همه امور دیگر" خواهد داشت، بعنوان نماینده جامعه خدوم پزشكی كشور به استحضار می رساند با عنایت به شرایط اپیدمیولوژیك كنونی بیماری در كشور و بر اساسا اصول مسلم علمی و تجربیات جهانی، هرگونه تعجیل در بازگشایی غیرضروری و غیر قابل كنترل مكان های تجمعی از قبیل اماكن مذهبی، مدارس، دانشگاه ها و... باعث گسترش بیماری و صدمه جان و سلامت مردم و هدر رفتن زحمات گذشته و فرسودگی كادر درمانی كشور خواهد شد.
یقینا توجه و تبیین دو اصل مهم " حدود لزوم های قطعی در بازگشایی اماكن و مراكز" و هم " امكان نظارت اجرایی و كنترل اصول بهداشتی فعالیت ها در آن مراكز" در سیاست گذاری و اتخاذ تصمیم مستقل و علمی و با رعایت مصالح و اولویت مقوله سلامت مردم توسط آن استاد محترم مدنظر و عمل قرار خواهد گرفت.»

1399/02/04
20:03:41
5.0 از 5
2888
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است