ركورد موارد روزانه مبتلاشدن به كرونا در هند

ركورد موارد روزانه مبتلاشدن به كرونا در هند مین فود: هند با ثبت ركورد 9887 مورد ابتلای جدید به كرونا در یك روز (شنبه) با پیشی گرفتن از ایتالیا در رتبه ششم لیست جهانی كشورهای درگیر كرونا قرار گرفت.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، با ثبت رکورد تازه ای از شمار مبتلایان جدید در هند، مجموع مبتلایان هم اکنون و دو روز قبل از رفع محدودیت های قرنطینه با بازگشایی فروشگاه ها، رستوران ها و عبادتگاه ها به ۲۴۶ هزار و ۶۲۲ مبتلا رسیده است.
با این وجود شمار قربانیان ناشی از بیماری کووید-۱۹ در هند که حالا به ۶۹۴۶ نفر رسیده است، به نسبت خیلی از کشورها اندک شمرده می شود.
دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند با نگرانی نسبت به فلج شدن اقتصاد این کشور با اعمال قرنطینه سراسری برای جمعیت ۱.۳ میلیارد نفری هند در ماه مارس که از افزایش شدید موارد مبتلاشدن به کرونا جلوگیری کرد، الان در حال رفع محدودیت ها بوده و میلیون ها نفر را به کار بازگردانده اند.
مقرر است این محدودیت ها از روز دوشنبه برطرف شود اما بعضی از کارشناسان نگران این هستند که برای رفع محدودیت ها هنوز خیلی زود باشد. بعضی از کارشناسان خصوصاً نسبت به بازگشایی عبادتگاه ها انتقاد کرده اند.
این در حالیست که برگزاری کنسرت ها، رویدادهای ورزشی و راهپیمایی های سیاسی هنوز ممنوعست.
سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نموده که اعمال قرنطینه سراسری در هند کمک کرده است تا انتقال کرونا کم شود اما این خطر وجود دارد که موارد ابتلای جدید به این بیماری مجدداً افزایش پیدا کند.
دکتر مایک رایان، رئیس برنامه فوریت های پزشکی WHO نیز قبل تر اعلام نموده که با بازگشایی هند و سایر کشورهای بزرگ و آغاز کارهای مردم، خطر مبتلاشدن به این بیماری باردیگر باز خواهد گشت.
بنا بر گزارش رویترز، با رفع محدویدت ها در هند از افرادی که به مکان های عبادت مراجعه می کنند خواسته شده تا دست و پاهای خودرا شست وشو دهند و هم چنین توزیع مواد غذایی، پاشیدن آب مقدس یا لمس نمادها و کتب مقدس نیز در این اماکن ممنوع خواهد بود.
منبع:

1399/03/18
14:03:14
5.0 از 5
2573
تگهای خبر: آب , برنامه , بهداشت , بیمار
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است