محافظ نامرئی هواپیما برای دوری از كروناویروس بعلاوه تصاویر

محافظ نامرئی هواپیما برای دوری از كروناویروس بعلاوه تصاویر به گزارش مین فود یك شركت هواپیمایی یك طرح مفهومی قابل توجه برای پیشگیری از انتقال كروناویروس در فضای هواپیما عرضه كرده است كه چون با استفاده از تهویه هوا این كار را انجام می دهد، آنرا محافظ نامرئی می نامند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، از آنجا که جهان به آرامی در تلاش است تا به ظاهر عادی خود بعد از ظهور بیماری همه گیر کووید-19 برگردد، یک چالش بزرگ، ایمن سازی سفرهای هوایی است. تابحال چندین گزینه مانند قرار دادن مسافران در کابین های جداگانه یا جداسازی مسافران از یکدیگر به وسیله پلاستیک یا شیشه مطرح گردیده است. اما حالا یک شرکت هواپیمایی پیشرو مستقر در سیاتل آمریکا معروف به "Teague" می گوید پاسخ همه چیز، تهویه است. این شرکت چاره خویش را برای ایمن سازی سفرهای هوایی به وسیله استفاده از نوعی تهویه خاص پیشنهاد داده است.
طرح مفهومی این شرکت "Teague AirShield" نام دارد و این شرکت اعتقاد دارد که این چاره ای برای بازگشت و از سرگیری کار در صنعت حمل و نقل هوایی در طول شیوع کروناویروس جدید است.
طراحی "AirShield" به معنای "محافظ هوا" بگونه ای است که سرفه و عطسه های هر فرد را فقط به صندلی وی محصور می کند و نمی گذارد قطرات حاصل از سرفه و عطسه فرد به اطراف منتقل شود. سپس هوا به صورت مستقیم در این سیستم جدید تصفیه هوای هواپیما جمع آوری و فیلتر می شود.


کوشش برای دستیابی به یک چاره سریع، کارآمد و دارای نصب آسان، مهم ترین چالش سازندگان بود. بنابراین است که می توان "AirShield" را چاپ سه بعدی کرد و به سادگی روی واحد تهویه مطبوع موجود در هواپیماها نصب کرد.
در طرح پیشنهادی این سیستم آمده است: در نتیجه، هنگامی که مسافر نفس می کشد، سرفه یا عطسه می کند، قطرات بخار آب در فضای اطراف آن مسافر موجود است. پس بلافاصله پیش از اینکه برای ورود به فضای شخصی دیگر مسافران فرصتی پیدا کند، توسط سیستم تهویه به سمت فیلتر و واحد تصفیه HEPA هدایت می شود.


امید است که این محافظ نامرئی بعنوان یک سپر هوایی یا سدی بین هر مسافر کار کند و راحتی خیال را برای مسافران هواپیما به ارمغان بیاورد.
طبق گفته شرکت سازنده، سیستم "AirShield" با استفاده از جریان هوای موجود در اطراف مسافر، هوای تازه و تصفیه شده را به تیغه های پخش هوای مهندسی شده منتقل می کند که قادر به کنترل بسیار زیاد پخش قطرات هستند و عرضه خدمات به مسافران و خدمه و بهبود حفاظت و آرامش آنها را به عهده دارند.


ازاین رو به نظر می آید که رعایت فاصله فیزیکی تنها روش برای سفرهای هوایی ایمن نیست و امیدواریم این سیستم مورد تایید قرار بگیرد تا صنعت هوانوردی باردیگر روی پاهای خود بایستد.1399/03/30
12:50:45
5.0 از 5
2311
تگهای خبر: آب , بیمار , بیماری , خدمات
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است