مكزیك با افزایش قربانیان كرونا از ایتالیا جلو زد

مكزیك با افزایش قربانیان كرونا از ایتالیا جلو زد افزایش 35 هزار نفره ی شمار قربانیان كرونا در مكزیك در روز یكشنبه سبب شد این كشور آمریكای لاتین با عبور از ایتالیا در رتبه چهارم جدول قربانیان جهانی این بیماری قرار بگیرد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، مکزیک روز گذشته ۲۷۶ قربانی و ۴۸۴۸ ابتلای جدید به کرونا را به ثبت رساند و بدین سان شمار کلی قربانیان آن به ۳۵ هزار و شش نفر و مجموع مبتلایان آن به ۲۹۹ هزار و ۷۵۰ نفر رسید. شمار قربانیان کرونای مکزیک بعد از ایالات متحده آمریکا، برزیل و انگلیس در رتبه چهارم جهان قرار گرفته است. قبل از این ایتالیا در این جایگاه قرار داشت.
در صورتیکه بنظر می رسد شیوع ویروس کرونا در ایتالیا تقریباً مهار شده اما هیچ نشانه ای از بهبود وضعیت در مکزیک دیده نمیشود. این در حالیست که دولت این کشور با انتقادات زیادی در خصوص بازگشایی زودهنگام اقتصاد روبه رو شده است. اما رئیس جمهوری این کشور با اعلان اینکه نسبت به شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور خوشبین است مدعی شده که همه گیری کرونا در مکزیک در حال مهار است.
او همینطور از معاون وزیر بهداشت این کشور که با انتقادات زیادی در خصوص ناتوانی در کنترل شیوع ویروس کرونا روبه رو شده، حمایت کرد.
برمبنای داده های تحقیقات شرکت آماری Statista، به لحاظ شمار قربانیان کرونا به ازای هر یک میلیون نفر از مردم مکزیک که جمعیت آن حدود ۱۲۰ میلیون نفر است، این کشور الان شانزدهمین رتبه جهان را دارد.
این در حالیست که مقامات مکزیک می گویند آمارهای واقعی به سبب تست گیری محدود احتمالاً بسیار بیشتر است. تجزیه و تحلیل رویترز در مورد داده های مربوط به اداره تدفین اموات این کشور در ماه مه میلادی، تلفات بیش از دو برابر ارقام گزارش شده را نشان داد.
بنا بر گزارش رویترز، مقامات پیشین مکزیکی رئیس جمهوری این کشور را به سبب ناتوانی در مدیریت شیوع ویروس کرونا تحت انتقادات فراوانی قرار داده اند.



1399/04/23
20:44:55
5.0 از 5
2040
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , كرونا
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعات



مین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است