تاثیر واكسن سل در مقابله با كروناویروس

تاثیر واكسن سل در مقابله با كروناویروس مین فود: متخصصان علوم پزشكی به شواهدی دست یافته اند كه نشان میدهد واكسن سل می تواند به مقابله با بیماری كووید-19 كمك نماید.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، متخصصان اظهار داشتند: شواهدی وجود دارد که حاکی از تاثیر واکسن سل در کمک به کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری کووید-۱۹ است.
بگفته متخصصان، در کشورهای در حال توسعه میزان مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ نسبت به آنچه انتظار میرود پایین تر است و تزریق واکسن سل به سبب موارد بیشتر مبتلاشدن به این بیماری باکتریایی ممکنست در کاهش موارد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در این کشورها نقش داشته باشد.
واکسن سل بطور معمول در کشورهایی که بیماری سل شایع است به کودکان تزریق می شود. این واکسن در ایالات متحده آمریکا کاربرد گسترده ای ندارد.
پژوهشگران آمریکایی اظهار داشتند: در تحقیقات اولیه مشخص شد کشورهایی با نرخ بالای تزریق واکسن سل نرخ پایینتری از مرگ و میر را گزارش کرده اند. هرچند در تمامی کشورها تفاوتهایی وجود دارد. بطور مثال گواتمالا نسبت به ایتالیا جمعیت جوانتری دارد و بدین سان لازم است این تفاوت ها نیز در نتیجه گیری در نظر گرفته شود.
به گزارش هلث دی نیوز، در این بررسی پژوهشگران آمریکایی به جمع آوری اطلاعات موارد مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ در سراسر جهان پرداختند. همین طور متغیرهایی از قبیل درآمد، دسترسی به خدمات آموزشی و سلامت، جمعیت و میانگین سنی در نظر گرفته شد. بررسی تمامی این متغیرها حاکی از ارتباط پایدار بین نرخ بالای واکسیناسیون بیماری سل و کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ بوده است.
منبع:

1399/04/24
13:58:10
5.0 از 5
2174
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است