درخواست تمدید محدودیت های كرونایی در تهران

درخواست تمدید محدودیت های كرونایی در تهران به گزارش مین فود رئیس ستاد مقابله با كرونا در استان تهران با تاكید بر پیچیده بودن شرایط تهران برای مقابله با كرونا، اظهار داشت: با عنایت به نظرات فنی و بحث های میدانی، درخواست اعضای ستاد مقابله با كرونا در تهران، تمدید محدودیت ها به مدت یك هفته دیگر است؛ چونكه محدودیت های یك هفته ای كفایت نمی كند و دامنه محدودیت ها باید در هفته های آتی افزایش یابد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی با اشاره به جلسه امروز اعضای ستاد مقابله با کرونا استان تهران، اظهار داشت: تهران با شرایط خاص روبرو است و این مورد نگرانی زائدالوصفی را در اعضای ستاد تهران در بر داشت. امروز اعضای ستاد تاکید داشتند که باید مداخلات جدی تر و سریع تر و بلادرنگ در عرصه شهری به سرعت اتفاق افتد تا شاهد بار بیماری در ایام آتی نباشیم.
بستری ۸۹۰ بیمار کرونایی در تهران طی ۲۴ ساعت گذشتهوی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۸۹۰ بیمار کرونایی را در تهران بستری کردیم. ازاین رو شرایط تهران شرایط پیچیده ای است و نیازمند یک نسخه کاملا متفاوت نسبت به سایر استان هاست. لازم است مداخلات و مصوباتی که در شهر تهران صورت می گیرد، جایگاهی متفاوت داشته باشد و باید بلادرنگ عملیاتی شود تا زمان را با تاخیر از دست ندهیم.
درخواست تمدید محدودیت های کرونایی در تهرانزالی با تاکید بر ضرورت انسجام و هماهنگی بخش های مختلف در استان تهران جهت مقابله با کرونا، درباره محدودیت های یک هفته ای اعمال شده، اظهار داشت: این محدودیت ها برای یک هفته اعلام شده بود. امروز با عنایت به نظرات فنی و بحث های میدانی درخواست اعضای ستاد تهران، تمدید این محدودیت ها به مدت یک هفته دیگر است؛ چونکه محدودیت های یک هفته ای کفایت نمی کند و دامنه محدودیت ها باید در هفته های آتی افزایش یابد. خواست اعضای ستاد تهران گسترش و تعمیق این محدودیت هاست؛ البته بگونه ای که به شرایط فعلی و کسب و کار فعلی صدمه وارد نشود.
زالی همینطور اضافه کرد: مبحث مهم دیگر آن است که تمام تجمعات بالقوه بالای ۱۰ نفر، سمینارها، مجامع، کمیسیون ها، جشنواره ها و نمایشگاه ها از نظر ما باید معلق تلقی شوند. درباره برگزاری نماز جماعت هم مساجد طبیعتا باز هستند اما درخواست مان این بود که نماز و مناسک مذهبی به شکل فُرادی برگزار گردد. درباره نماز جمعه هم با همکاری ائمه محترم جمعه استان تهران درخواست کردیم که این هفته هم نماز جمعه در سطح استان تهران تعطیل باشد.
وی تصریح کرد: همینطور باشگاه های ورزشی، تالارها و آرایشگاه های زنانه باید به شکل جدی برای این هفته تعطیل باشند و این تعطیلی در هفته آینده هم استمرار یابد.
تهران شرایط میزبانی برگزاری آزمون های سراسری را نداردرییس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران درباره آزمون های سراسری هم اظهار داشت: در مورد آزمون ها کماکان نظرمان این است که تهران شرایط میزبانی آزمون ها را ندارد. متاسفانه شاهد برگزاری جسته و گریخته برخی آزمون هایی هستیم که امکان زمانی برای تعلیق آنها فراهم است؛ این درحالیست که درباره پروتکل های صیانت از سلامت افراد شرکت کننده که باید به مدت سه یا چهار ساعت در محیط بسته بنشینند، در بعضی از این آزمون ها هنوز اطمینان خاطر نداریم.
برنامه های غربالگری پیش دبستانی ها متوقف شودوی تصریح کرد: خیلی از پایگاه های تابستانی مدارس که گاهی اوقات جسته گریخته در استان تهران شاهد آن هستیم، باید بطور قطع تعطیل شوند. پیشنهاد ما به وزیر بهداشت این بود که برنامه های غربالگری پیش دبستانی هم باید تعطیل شوند و اگر افراد برای غربالگری در شرایط فعلی رجوع کنند، خطر زیادی وجود دارد. تمام برنامه های آزمون های مدارس باید معلق شود؛ به خصوص آزمون هایی که افراد باید از سایر استان ها و شهرستان ها به تهران وارد شوند. این موارد حتما مخاطره آمیز است. در مجموع نظر ستاد مقابله با کرونا استان تهران این است که آزمون هایی که میزبانی اش با تهران است حداقل در شرایط فعلی تهران که بحرانی تلقی می شود، به زمان دیگری موکول گردد.
زالی درباره تخت های بیمارستانی هم اظهار داشت: تا کنون اگر در تهران با کمبود جدی تخت روبرو نبودیم، به خاطر رشادت تیم پزشکی بوده، اما طبیعتا این تاب آوری یک محدودیت و سقفی دارد. باید هر چه می توانیم به صورت پیشگیرانه مدیریت نماییم که افراد کمتری به بیمارستان ها رجوع کنند و بار رفتن به بیمارستان ها را باید به حداقل برسانیم.
ضرورت ارائه ماسک یارانه ای به اقشار ضعیفوی با اشاره به اهمیت استفاده از ماسک، اضافه کرد: طی همین دو روز اخیر استفاده بهینه از ماسک در سطح شهر مقداری بار مراجعین بیمارستان ها را تقلیل داده است. البته نظر ستاد کرونا در تهران بر این بود که از آنجائیکه افراد فرودست جامعه و ضعیف امکان تهیه ماسک را ندارند، ازاین رو برای تهیه ماسک برای اقشار ضعیف باید به شکل یارانه ای از جانب وزارت صمت و مجموعه نهادهای امدادی و خیریه کمک گردد. اگر بخواهیم بحث فرهنگ استفاده عمومی از ماسک را ببینیم، این نقیصه باید مرتفع شود.
لزوم حمایت مالی از کارگاه های تولید ماسک و مواد ضدعفونیزالی درباره برخی مشکلات نهادها و کارگاه های تولیدی ماسک و مواد ضدعفونی، اظهار داشت: برخی اخباری از این حوزه می رسد که نگران کننده است. این کارگاه ها باید بگونه ای حمایت شوند که گردونه تولیدی خویش را داشته باشند و نیازمند حمایت ویژه متفاوت مالی، اعتباری، بانکی و ارزی هستند تا در ایام آینده، ذخایر راهبردی در این عرصه با مشکل مواجه نشود.
تشکیل تیم های نظارتی با همکاری اصناف و اتحادیه هاوی همینطور با تاکید بر ضرورت برگزاری جلسه ای با مسئولان اتحادیه ها و اصناف اظهار داشت: لازم است تا با همکاری کارکنان اتحادیه ها و خود اصناف، شاهد افزایش حداکثری استفاده از شیوه نامه های بهداشتی باشیم. به این منظور تشکیل تیم های نظارتی مشترک امروز در ستاد مصوب شد و شیوه های آن در سه دانشگاه علوم پزشکی تهران تهیه شده است. صاحبان اصناف و مشاغل مستحضر باشند که اگر بخواهند شرایط کسب و کارشان ادامه یابد، لاجرم باید شیوه نامه های بهداشتی را سختگیرانه اعمال نماییم. ازاین رو قرار شد از هفته آینده تیم های نظارتی مشترک با کمک اصناف و اتحادیه ها شکل بگیرد.
منبع:

1399/04/25
15:10:45
5.0 از 5
2172
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است