امید سازمان جهانی بهداشت به عرضه واكسن كرونا تا سال ۲۰۲۱

امید سازمان جهانی بهداشت به عرضه واكسن كرونا تا سال ۲۰۲۱ مین فود: ویروس جدید كرونا همچنان جهان را در چنگ خود دارد و دانشمندان و پژوهشگران سخت در تلاش یافتن واكسنی برای آن هستند و طبق ارزیابی سازمان جهانی بهداشت، واكسن كرونا در بهترین حالت در تابستان سال آینده عرضه خواهد شد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، بنا بر ارزیابی سمیه سوامیناتان، پژوهشگر ارشد سازمان جهانی بهداشت، عرضه انبوه واکسنی مقابل ویروس جدید کرونا در سطح جهان در اواسط سال آینده میلادی (۲۰۲۱) ممکن خواهد بود.
وی اظهار داشت: هم اکنون بیش از ۲۰ واکسن برای مقابله با ویروس جدید کرونا مورد پژوهش و آزمایش قرار دارند و به همین خاطر نیز ما خوشبین هستیم که شماری از آنها مقابل این ویروس عمل کنند.
کارشناسان سازمان جهانی بهداشت اعتقاد دارند که آغاز مایه کوبی انبوه مقابل کرونا امسال میلادی به احتمال قوی ممکن نخواهد بود.
برای آزمایش چنین واکسن هایی که می توانند در مقادیر انبوه برای مایه کوبی گسترده مقابل ویروس جدید کرونا در جهان به کار روند، نیاز به تحقیقات چندین ماهه است تا بتوان به اطلاعات کافی در مورد تاثیر و عوارض جانبی آن دست یافت.
تنها در این صورت است که می توان تولید انبوه واکسن مورد نظر را در مقادیر کافی شروع کرد و در سطح جهان در دسترس قرار داد.
بگفته سمیه سوامیناتان، نمی توان همه چیز را دقیقا پیش بینی نمود. او اما در عین حال اظهار داشت: اگر ما فرض نماییم که هر یک از واکسن های مورد آزمایش ۱۰ درصد شانس موفقیت دارند، می توانیم روی این حساب نماییم که یک تا دو واکسن و شاید حتی بیشتر از این تعداد در نهایت برای مقابله با ویروس جدید کرونا موفق عمل کنند.
به گزارش دویچه وله، هم اکنون بیش از ۱۵۰ واکسن گوناگون برای مقابله با ویروس جدید کرونا تحت آزمایش قرار دارند. ۲۰ واکسن از این شمار روی انسان آزمایش می شوند.
منبع:

1399/04/31
14:22:00
5.0 از 5
2230
تگهای خبر: بهداشت , كرونا
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است