مذاكره با تولیدكنندگان بزرگ واكسن در دنیا

وزیر بهداشت اعلام كرد

مذاكره با تولیدكنندگان بزرگ واكسن در دنیا به گزارش مین فود وزیر بهداشت با اعلان اینكه دنیا هنوز نمی داند واكسن كرونا چگونه اثر خواهدنمود و چه مدت ایمنی زایی خواهد داشت، اظهار داشت: ما بجای اینكه برای كشورهایی كه بلاتكلیف هستند و نمی دانند آیا واكسن ایمنی را در مقابل كرونا می دهد یا خیر، پیش پرداخت دهیم، بر روی زیرساخت هایمان سرمایه گذاری انجام می دهیم و مذاكراتی را با تولیدكنندگان بزرگ واكسن در دنیا داریم تا بتوانیم در چارچوب پروژه ای مشترك با ستاد اجرایی فرمان امام، شركت های دانش بنیان و صاحبان تكنولوژی بیرونی، یك زیر ساخت طولانی مدت برای تولید واكسن های انسانی و دامی در كشو ایجاد نماییم.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در نشستی با رئیس ستاد اجرایی فرمان اما (ره)، اظهار داشت: هم اکنون زحماتی که ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و تیم شان کشیدند چه در حوزه تهیه داروها و چه در عرصه تولید داروها در داخل کشور، بسیار حائز اهمیت می باشد. اینکه رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اعلام نمودند که ممکنست پس از مدتی کمیته های علمی اعلام کنند که برخی داروها کم تاثیر یا بی تاثیر است، این روال در همه دنیا وجود دارد؛ چونکه کرونا ویروس پیچیده ای است و ویروسی است که هر لحظه از آن یک پدیده نو ببینیم. من از روزهای ابتدایی اعلام کردم که ویروس کرونا یک ویروس نوظهوری است و پیچیدگی های زیادی بروز می دهد. بر این اساس بارها خواهیم دید که دارویی امروز موثر است و فردا نیست یا اینکه امروز موثر نیست و فردا هست.
در اوج تحریم ها حتی یک بیمار پشت درهای بیمارستان سرگردان نشدنمکی اشاره کرد: مهم این است که ملت ما احساس حقارت نکند. ملت ما این را باور کرد که اگر در فلان کشور مقتدر سرمایه دار دنیا فلان دارو را با احتمال اثرگذاری استفاده می نمایند، در کشور ما نیز هست و برقرار است و در اوج تحریم و گرفتاری های ناشی از تحریم های ظالمانه ملت ما هیچ گاه احساس حقارت نکردند. این افتخار جمهوری اسلامی است که یک بیمارمان پشت در هیچ بیمارستانی سرگردان نبود و یک بیمار به سبب سن و سال یا کمبود امکانات بر بیماران دیگر ارجح نشد، یک بیمار حتی افاغنه بدون کارت اقامت هم وقتی مبتلا به کووید-19 شدند، پشت در بیمارستان به سبب بی بضاعتی اقتصادی محروم از درمان نماندند و این از افتخارات جمهوری اسلامی است و از اضلاع موثر در این حرکت بزرگ ملی کمک ستاد اجرایی فرمان امام بود.
ضرورت تله مدیسین در بحران کروناوی با اشاره به تولید داروی رمدسیویر و فاویپیراویر در کشور، اظهار داشت: از همه مهمترین کارهای زیربنایی است که در ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه تله مدیسین و پزشکی ازراه دور انجام شده است. با توجه به این که اگر خدایی نکرده در پاییز پیکی از کووید-19 و آنفلوآنزا را بطور همزمان داشته باشیم و نخواهیم که افراد با بیماری های زمینه ای به مراکز درمانی آمده و آلوده شوند، تله مدیسین و خصوصاً پزشکی ازراه دور بسیار به ما کمک می نماید و بسیار موثر خواهد بود.
دنیا هنوز نمی داند واکسن کرونا چه مدت ایمنی زایی خواهد داشتنمکی با اشاره به وضعیت تولید واکسن کرونا، اظهار داشت: من بعنوان یک ایمنولوژیست که از گروه هایی که در این عرصه در کشور دارند کار می کنند، شناخت پیدا کردم و یکی از قسمت های عمده این فعالیت ها در ستاد اجرایی فرمان امام(ره) است. البته نه ما بلکه دنیا نمی داند که واکسن کرونا چگونه اثر خواهدنمود و چه مدت ایمنی زایی خواهد داشت. رویکرد به واکسن بعنوان واکسنی برای پیش گیری از کووید-19، تردید آمیز است. خوشبختانه دراین زمینه هم در کشور اقداماتی انجام شده است و ما از هیچ کجای دنیا عقب نیستیم. بزرگترین افتخار ما این است که ملت ما می داند که ما در اوج فشار و تحریم، محتاج بیرون از مرزها نیستیم که افتخار غرور آمیزی است؛ حتی در عرصه تولید واکسن.
مذاکره با تولیدکنندگان بزرگ واکسن در دنیاوی اشاره کرد: ما بجای اینکه برای کشورهایی که بلاتکلیف هستند و نمی دانند آیا واکسن ایمنی را در مقابل کرونا می دهد یا خیر، پیش پرداخت دهیم، با مقداری بسیار کمتر از آن در حوزه سرمایه گذاری بر روی زیرساخت هایمان انجام می دهیم و با همت عزیزان، مذاکراتی را با تولیدکنندگان بزرگ واکسن در دنیا داریم تا بتوانیم در چارچوب یک پروژه مشترک با ستاد اجرایی فرمان امام، شرکت های دانش بنیان و صاحبان تکنولوژی بیرونی، یک زیر ساخت طولانی مدت برای تولید واکسن های انسانی و دامی در کشو ایجاد نماییم و در آینده بتوانیم برخوردار شویم.
نمکی اشاره کرد: واقعا یکی از دلگرمی های همه ما حمایت های بی دریغ مقام معظم رهبری است که الگویی خردمندانه، هوشمندانه و بسیار بلندنظرانه را به دنیا ارائه کردند. اینکه یک رهبر سیاسی، اجتماعی، دینی و فرهنگی در پشتیبانی از پروتکل های بهداشتی کشور الگو شوند بسیار مهمست و بفرمایند که من هم منتظرم تا ببینم کارشناسان چه می گویند و ما هم به همان عمل نماییم. این خاصیت در تمام این مدت در رهبران سیاسی دنیا وجود نداشت.
نمکی اظهار داشت: امیدوارم در سایه لطف الهی و در آینده نزدیک بتوانیم شاهد مهار و کنترل مجدد کرونا در کشور باشیم و بعنوان یک الگوی فعال و پویا در عرصه بین المللی باشیم.1399/05/12
14:55:33
5.0 از 5
2062
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است