چگونه احتمال مبتلاشدن به كرونا را به صفر نزدیك كنیم؟

چگونه احتمال مبتلاشدن به كرونا را به صفر نزدیك كنیم؟ مین فود: سمنان رئیس دانشگاه علوم پزشكی شاهرود ضمن تاكید مجدد بر ضرورت رعایت پروتكل های بهداشتی از طرف همه شهروندان و خصوصا مبتلایان و ناقلان به اهمیت ویژه ماسك اشاره نمود و اظهار داشت: استفاده ناقلان از ماسك احتمال ابتلای افراد دیگر را نود و هشت درصد می كاهد.


دکتر رضا چمن در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت دو شهرستان تحت پوشش علوم پزشکی شاهرود از وجود 100 بیمار کرونایی بستری در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود آگاهی داد و اظهار نمود: متاسفانه وضعیت عمومی ۱۷ نفر از این بستری شدگان مناسب نمی باشد و در شمار بیماران بدحال بوده و در بخش های ICU تحت مراقبت ویژه هستند.
وی از پذیرش بیماران مبتلا و یا مشکوک به کرونا در بیمارستان شاهرود آگاهی داد و اشاره کرد: مشکلی برای پذیرش بیماران وجود ندارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شناسایی 45 مبتلای قطعی دیگر در شاهرود و میامی آگاهی داد و اظهار نمود: با شناسایی این ۴۵ مورد جدید در سه روز اخیر، شمار مبتلایان قطعی به کرونا در دو شهرستان تحت پوشش دانشگاه به یک هزار و ۲۶۳ نفر رسیده است.
دکتر چمن یادآوری کرد: هم اکنون تعداد ۱۰۰ بیمار در بیمارستان شاهرود بستری و ۱۷ نفر بدحال و در بخش های ICU تحت مراقبت ویژه هستند.
این متخصص اپیدمیولوژی(همه گیری)، اثر بخشی ماسک در پیش گیری از ابتلای به کرونا را بسیار بالا ارزیابی و اشاره کرد: برمبنای داده های به دست آمده و بر طبق شواهد علمی که تا به کنون در اختیار ما قرار گرفته در صورت استفاده از ماسک توسط دو نفر که یکی از آنان مبتلاست احتمال انتقال به دیگری بیش از ۹۸ درصد کاهش پیدا می کند و به عبارتی احتمال مبتلاشدن به کمتر از ۲ درصد می رسد.
این پزشک متخصص اظهار داشت: به جهت اینکه احتمال انتقال به صفر برسد سفارش می شود که علاوه بر استفاده از ماسک از همدیگر فاصله بیش از یک متر و ترجیحاً دو متر رعایت شود.1399/05/13
12:33:54
5.0 از 5
1924
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است