مشاهده نسخه مسری تر كرونا در مالزی

مشاهده نسخه مسری تر كرونا در مالزی مالزی سویه ای از كروناویروس را كه 10 برابر مُسری تر و عفونی تر از كروناویروس همه گیر است در بین مبتلایان خود شناسایی كرده است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، این سویه جهش یافته که D614G نام گرفته، حداقل در سه مورد از ۴۵ مورد مبتلا به کرونا در یک خوشه مشاهده شده است که از جانب یک صاحب رستوران که از هند بازگشته و قرنطینه ۱۴ روزه خودرا شکسته بود، شروع شد.
این مرد از آن زمان به پنج ماه زندان و جریمه نقدی محکوم شده است.
این جهش همین طور در یک خوشه دیگر شامل افرادی که از فیلیپین باز می گشتند نیز مشاهده شده است.
مدیرکل بهداشت مالزی اعلام نموده این سویه کرونا به این معنا است که مطالعات موجود در مورد واکسن ها ممکنست ناقص یا ناکارآمد در مقابل جهش باشد.
این سویه جهش یافته نوع غالب کرونای شایع شده در اروپا و ایالات متحده است. با این وجود سازمان جهانی بهداشت می گوید هیچ مدرکی دال بر این که این سویه منجر به بیماری شدیدتر و کشنده تر شود، وجود ندارد.
مقاله ای که در Cell Press انتشار یافته است نیز می گوید: بعید است که این جهش تأثیر عمده ای بر کارآیی واکسن های در حال ساخت ایجاد کند.
مقامات بهداشتی مالزی در همین راستا هشدار داده اند که مردم باید با احتیاط عمل کرده و اقدامات احتیاطی بیشتری را انجام دهند، برای اینکه این سویه عفونی تر در مالزی نیز مشاهده شده است. آنها تاکید کرده اند که همکاری مردم بسیار لازم است تا بتوان زنجیره عفونت را از هر جهشی جدا کرد.
بنا بر گزارش بلومبرگ، در صورتیکه مالزی تا حد زیادی موفق شده است از فعالیت مجدد کروناویروس که در نقاط دیگر جهان دیده می شود، جلوگیری کند، تعداد موارد جدید مبتلاشدن که در این کشور یافت می شود رو به افزایش است. این کشور روز شنبه ۲۶ مورد جدید مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را تأیید کرد که بیشترین تعداد ثبت شده از تاریخ ۲۸ ژوئیه بود و روز یکشنبه نیز ۲۵ مورد دیگر به این آمارها اضافه گردید.1399/05/27
22:14:59
5.0 از 5
2357
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است