۷۴ درصد مردم دنیا موافق تزریق واكسن كرونا هستند

نتایج یك نظرسنجی جهانی نشان داد

۷۴ درصد مردم دنیا موافق تزریق واكسن كرونا هستند به گزارش مین فود نتایج یك نظرسنجی جهانی نشان می دهد: ۷۴ درصد از مردم تمایل به دریافت واكسن كروناویروس دارند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، در این نظرسنجی مشخص شد: حدود سه چهارم از افراد مورد مطالعه در سرتاسر جهان تمایل دارند در صورت تولید واکسن کروناویروس این واکسن را دریافت نمایند.
موسسه تحقیقات جهانی ایپسوس (Ipsos) مبادرت به انجام این مطالعه روی نزدیک به ۲۰ هزار نفر از مردم ۲۷ کشور کرده و مشخص شد: ۷۴ درصد از تمامی بزرگسالان شرکت کننده در این بررسی در صورت تولید واکسن به دریافت آن رضایت دارند.
برپایه این مطالعه مردم چین بیشترین حمایت را از واکسیناسیون کرده بگونه ای که ۹۷ درصد از شرکت کنندگان چین خواستار مصونیت در مقابل بیماری کووید-۱۹ بوده اند. مردم روسیه هم در میان کشورهای مورد مطالعه تمایل کمتری برای تزریق واکسن از خود نشان داده و ۵۴ درصد از شرکت کنندگان روس موافق دریافت واکسن کرونا بوده اند.
همینطور ۶۷ درصد مردم آمریکا به دریافت واکسن کرونا تمایل داشتند درصورتیکه ۳۳ درصد از آنان راضی به دریافت واکسن نبوده یا رضایت حداقلی داشته اند. از میان مخالفان، ۶۰ درصد نگران عوارض جانبی این واکسن بوده و ۳۷ درصد دیگر معتقد به عدم اثربخشی واکسن هستند.
در این بررسی مشخص شد تنها ۴۰ درصد از تمامی شرکت کنندگان انتظار دارند واکسن تا آخر سال در دسترس قرار گیرد.
به گزارش شبکه خبری سی ان ان، کارشناسان ابراز نگرانی کرده اند که بیشتر از یک چهارم از مردم جهان واکسن کروناویروس را دریافت نخواهند کرد.
منبع:

1399/06/12
21:16:23
5.0 از 5
1580
تگهای خبر: بیمار , بیماری , كرونا
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است