ضرورت كاهش حضور كاركنان و پرهیز از تاخیر در اجرای مصوبات ضدكرونا

فرمانده عملیات مدیریت كرونا در تهران خواستار شد

ضرورت كاهش حضور كاركنان و پرهیز از تاخیر در اجرای مصوبات ضدكرونا مین فود: فرمانده عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلان شهرتهران كاهش حضور كاركنان را یكی از موثرترین اقدامات برای كنترل ترددها  و كاهش ترافیك در كالبد شهر دانست و پرهیز از تاخیر در اجرای مصوبات مثل اعمال محدودیت ها و كنترل ترددهای درون شهری و برون شهری را خواهان شد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، در جلسه شورای فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران که با حضور تعدادی از مسئولان و معاونین بهداشتی سه دانشگاه مستقر در تهران تشکیل شد، دکتر علیرضا زالی به تبیین وضعیت تهران در ایام اخیر پرداخت و با بیان این که حجم بیماران و چگالی جمعیتی در هیچ نقطه ای از کشور با تهران قابل قیاس نیست، درباره چالش های تهران در رویارویی با ویروس کووید ۱۹، اظهار داشت: فصل مشترک رفع مسایل پیش روی تهران تامین منابع و کاهش بروکراسی های اداری است.
وی ضمن قدردانی از کوشش های بهادار اعضای شورای فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا، خواهان همگرایی، تعامل و استمرار خدمات بهداشتی و درمانی به مردم در بالاترین سطح شد.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهرتهران با بیان این که با اتکا به همگرایی و تعامل دانشگاه های علوم پزشکی، خیلی از گردنه های سخت بیماری کرونا را با موفقیت پشت سرگذاشته ایم، اشاره کرد: به نظر می رسد همچنان در کشور و مشخصا در تهران با فراز و فرودهای بیماری کرونا روبرو باشیم. بدین سبب لزوم همبستگی و تعامل میان مسئولان درمانی و بهداشتی بیش از پیش احساس می شود.
زالی در ادامه تقویت زیرساخت های بهداشتی، اعمال بیشتر محدودیت ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، عملی شدن جرائم فردی برای کنترل کرونا، نظارت بیشتر بر روند توزیع داروها، برنامه ریزی مدون برای توزیع واکسن آنفولانزا، افزایش ظرفیت ها و تامین اعتبار، افزایش تعرفه دریافتی کارکنان و توجه بیش از پیش به بازدیدها و نظارت ها را مورد تاکید قرار داد.
وی در بخش دیگری از این جلسه تداوم و اثربخشی اطلاع رسانی در بحران ها خصوصا پاندمی نظیر کرونا را تصریح کرد و اظهار داشت: باید زمینه های اطلاع رسانی از تریبون ها توسط مدیران و افرادی که در خط مقدم مقابله با کرونا فعالیت می نمایند، تقویت شود؛ چونکه اثربخشی این اطلاع رسانی در رفتارهای مردم، مخاطبان و سیاست گذاران غیرقابل انکار است.
زالی جبران درآمدهای کاهش یافته کارکنان، ارائه بسته های تشویقی، تامین نیروی انسانی و تجهیزات را چاره مناسبی برای تقویت زیرساخت های مقابله با کرونا ذکر کرد.
وی با اشاره به اهمیت رعایت پروتکل ها برای کاهش اپیدمی کرونا، بازسازی و بازمهندسی در حوزه بهداشت را خواهان شد.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران پوشش ۸۰ درصدی غربالگری مبتلایان به کرونا در تهران را ستودنی توصیف کرد و اظهار داشت: این مهم دستاوردی بهادار است که با همکاری معاونین بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی محقق شده.
زالی در ادامه تامین نیروی انسانی در حوزه بهداشت، درمان و غذا و دارو را خواهان شد.
وی با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ اظهار داشت: به نظر می آید تابلوی اسفندماه باردیگر در حال شکل گیری است و این در شرایطی است که همزمانی کرونا با آنفولانزا و بیماری های شایع فصل سرما، به افزایش بار مراجعان دامن می زند.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا درتهران کوشش برای جذب مشارکت های مردمی و بسیج با همان طراوتی که در ایام ابتدایی شیوع اپیدمی پای کار آمدند را ضروری ذکر کرد و توضیح داد: مشارکت های مردمی و نهادهای مدنی می تواند راهکار موثری برای کنترل و تسهیل شرایط تهران باشد.
زالی کاهش حضور کارکنان را یکی از موثرترین اقدامات برای کنترل ترددها و کاهش ترافیک در کالبد شهر دانست و پرهیز از تاخیر در اجرای مصوبات مثل اعمال محدودیت ها و کنترل ترددهای درون شهری و برون شهری را خواهان شد.
تکمیل پروژه های بیمارستانی و افزایش تخت های بستری یکی دیگر از مواردی بود که زالی در این جلسه به آن پرداخت.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهرتهران در خاتمه کارنامه درخشان تیم بهداشت و درمان را درخشان و ستودنی ارزیابی کرد و اظهار داشت: از زمان شیوع ویروس کرونا تا به امروز تمامی خدمات بهداشتی و درمانی در بالاترین سطح ارائه شده و هیچ بیمار مبتلا به کرونایی پشت درهای بیمارستان برای دریافت خدمات معطل نماند.
منبع:

1399/06/27
01:02:00
5.0 از 5
1588
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است