فوت بیش از ۱۰۰۰ پرستار مبتلا به كووید ۱۹ در جهان

شورای بین المللی پرستاران اعلام كرد

فوت بیش از ۱۰۰۰ پرستار مبتلا به كووید ۱۹ در جهان به گزارش مین فود شورای بین المللی پرستاران اعلام نمود: بیش از 1000 مورد مرگ و میر ناشی از همه گیری بیماری كووید-19 در بین پرستاران سراسر جهان رخ داده است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، بنابر اعلام شورای بین المللی پرستاران تابحال فوت بیش از ۱۰۰۰ پرستار در جهان بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ تایید شده و حتی این احتمال وجود دارد که رقم صحیح فوتیها فراتر از آمار اعلام شده باشد.
شورای بین المللی پرستاران وضعیت فعلی را فاجعه بار خواند و کشورها را به سبب عدم حمایت کافی از سلامت کادر درمان در مدت شیوع کروناویروس جدید مورد انتقاد قرار داد.
این شورا که در ژنو مستقر است بیش از ۱۳۰ انجمن ملی پرستاری (NNA) را گردهم آورده و نماینده بیش از ۲۰ میلیون پرستار در سراسر جهان بشمار می رود.

بالاترین رقم مرگ ومیر پرستاران در دو کشور برزیل و مکزیک
بررسی شورای بین المللی پرستاران نشان میدهد در کشورهایی که اطلاعات جداگانه ای از موارد فوت در بین پرستاران موجود است بیش از ۱۰۰۰ نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تنفسی جان خودرا از دست داده اند.
در گزارش این شورا آمده است: تا ۱۴ ماه آگوست مجموع موارد مرگ و میر گزارش شده در بین پرستاران در ۴۴ کشور رقم ۱۰۹۷ نفر بوده است.
به گزارش ژاپن تودی، آمارها حاکی از آنست تا ۱۱ ماه آگوست بیشترین رقم مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ در بین پرستاران در دو کشور برزیل و مکزیک بوده که به ترتیب ۳۵۱ و ۲۱۲ مورد گزارش شده است.
منبع:

1399/06/29
15:05:26
5.0 از 5
1771
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , سلامت
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است