۴ واكسن كرونا در چین در حال گذراندن مراحل نهایی آزمایشات

۴ واكسن كرونا در چین در حال گذراندن مراحل نهایی آزمایشات به گزارش مین فود حداقل چهار واكسن كروناویروس در چین در حال گذراندن مراحل نهایی تحقیقات و آزمایشات هستند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، چین اعلام نموده که در حال رایزنی با سازمان جهانی بهداشت (WHO) است تا واکسن های کووید-۱۹ تولیدِ این کشور برای مصرف جهانی مورد ارزیابی قرار گیرد.
متخصصان چینی در عین حال اظهار داشتند که واکسن کروناویروس تحت آزمایش در موسسه بیولوژی پزشکی چین در مراحل اولیه تحقیقات، ایمن بوده است.
در این بررسی ها مشخص شد که تزریق این واکسن با واکنش های منفی شدید همراه نبوده است.
از جمله بیشترین و شایعترین واکنش های منفی در بیماران دریافت کننده این واکسن می توان به درد خفیف، احساس خستگی ضعیف، قرمزی، خارش و ورم در اطراف محل تزریق اشاره نمود.
همچنین تزریق این واکسن با واکنش های ایمنی در افراد همراه بوده است.
به گفته محققان تمامی اطلاعات بدست آمده در این آزمایش حمایت کننده ایمنی این واکسن و مشوقی برای انجام مطالعات بیشتر در ارتباط با کارایی آن در آینده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، صدها هزار نفر در گروه های حساس و صدمه پذیر در چین واکسن های تولید شده این کشور را با وجود به اتمام نرسیدن آزمایشات بالینی دریافت نمودند که در ابتدا با نگران هایی در بین کارشناسان همراه بود هر چند حالا این نگرانی های تاحدودی برطرف شده است.
چین مذاکرات اولیه را با سازمان جهانی بهداشت شروع کرده تا همینطور واکسنهای تولید این کشور به فهرست مصارف اضطراری اضافه شود.
"لیست مصارفِ اضطراریِ سازمان جهانی بهداشت" این امکان را می دهد که واکسن ها و درمان هایی که هنوز مجوز نگرفته اند ارزیابی شوند تا استفاده از آنها در موارد اضطراری تسریع شود.
منبع:

1399/07/16
22:04:14
5.0 از 5
1382
تگهای خبر: ایمنی , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است