تا حالا بیمار هموفیلی فوت شده به سبب مبتلاشدن به كرونا نداشته ایم

مدیرعامل كانون هموفیلی ایران:

تا حالا بیمار هموفیلی فوت شده به سبب مبتلاشدن به كرونا نداشته ایم مدیرعامل كانون هموفیلی ایران از برگزاری نخستین وبینار مشترك كانون هموفیلی ایران و مزكز تحقیقات ترمبوز هموستاز دانشگاه تهران، آگاهی داد و اظهار داشت: خوشبختانه تا كنون بیمار هموفیلی فوت شده به سبب مبتلاشدن به كرونا نداشته ایم.


احمد قویدل در گفت و گو با ایسنا، گفت: امروز اول آبان ماه وبینار با عنوان "افق درمان در بیماری هموفیلی در دوران کرونا و پسا کرونا" با حضور چند نفر از اساتید حوزه هموفیلی با امتیاز با آموزی از ساعت ۹ بامداد برگزار شده است.
وی ادامه داد: این نخستین برنامه آموزشی است که کانون هموفیلی ایران به پشتوانه کارشناسان مرکز درمان جامع هموفیلی ایران به صورت مشترک با مرکز تحقیقات ترمبوز هموستاز دانشگاه تهران برگزار می نماید. دبیر علمی این وبینار علمی استاد غلامرضا توگه است.

ایشان سپس اظهار داشت: در این وبینار درباره ۶ محور بیماری کرونا و هموفیلی، آمار و اپیدمیولوژی، دستورالعمل فدراسیون جهانی هموفیلی دراپیدمی کرونا، مدیریت درمانی بیماران هموفیلی در اپیدمی کرونا، چالش های درمان بیماران هموفیلی وسایر اختلالات خونریزی دهنده ارثی مبتلا به کرونا، سیاست گذاری و مدیریت تولید فراورده های خونی- پلاسمایی در دوران کرونا وپسا کرونا، افق و سیاست گذاری دسترسی بیماران مبتلا به هموفیلی و دیگر بیماری های خونریزی دهنده ارثی به داروهای جدید سخنرانی خواهد شد و شرکت کنندگان فرصت طرح سوالات خودرا با اساتید خواهند داشت.

قویدل افزود: سخنرانان این وبینار دکترغلامرضا باهوش، دکترمحمد رضا دکتر بقایی پور، دکترسید حیدر محمدی، دکتر کتایون کریمی، دکتر محمد رضا شاوردی، دکتر غلامرضا توگه، دکتر پیمان عشقی هستند که درباره این محور های ششگانه طرح بحث خواهند کرد.

مدیر عامل کانون هموفیلی ایران اضافه کرد: در میان سخنرانان دو مقام رسمی حوزه بهداشت درمان، رئیس سازمان انتقال خون ایران و مدیر کال اداره نظارت بر دارو، حضور دارند که بی شک اطلاعات خوبی به شرکت کنندگان ارائه خواهند داد.
شرکت تولید کننده فاکتور ۷ ایرانی در قالب مسئولیت اجتماعی شرکت ها حامی برگزاری این وبینار علمی است.

قویدل در ارتباط با آمار ابتلای بیماری هموفیلی به کرونا و مقایسه آن با آمار ابتلای کشور اظهار داشت: آخرین آمار ابتلای قطعی که از سراسر کشور به کانون هموفیلی ایران گزارش شده ۵۹ نفر است که باتوجه به جمعیت ۱۲ هزار نفری بیماران هموفیلی در مقایسه با درصد مبتلاشدن در کشور عملا درصد شیوع یکسان است. خوشبختانه تا کنون بیمار هموفیلی فوت شده به دلیل مبتلاشدن به کرونا نداشته ایم. همین طور موارد گزارش شده مبتلاشدن در خانواده درجه یک بیماران ۳۷ نفر است که متاسفانه دو گزارش فوت از سالمندان داشته ایم.

وی اظهار داشت: به مردم و خصوصا بیماران هموفیلی و خانواده های آنها سفارش می نماییم موارد ایمنی را با دقت و بدون خستگی رعایت نمایند. همین طور بیماران هموفیلی و اعضای خانواده همراه با مراقبت کامل به بیمارستان ها مراجعه کنند و پس از بازگشت از بیمارستان لباس های بیرون خودرا در آستانه ورودی منزل خارج و در کیسه پلاستکی برای شست و شو قرار داده و پس از استحمام، در مجاورت دیگر اعضای خانواده به خصوص سالمندان قرار نگیرند.

قویدل در آخر اظهار داشت: مردم و مسئولین باید باور داشته باشند خط اول مقابله با مهار کرونا آنها هستند که باید با راهنمایی کارشناسان بهداشتی این وظیفه را بدون خستگی انجام دهند. پوشیدن ماسک، ضد عفونی دست ها و رعایت فاصله فیزیکی و عدم شرکت در اجتماعات و استفاده از تهویه مناسب در محیط های بسته کلید مقابله با کرونا است. خط دوم مقابله با کرونا رسانه های گروهی هستند که امر اطلاع رسانی را با همکاری کارشناسان شیوع مدیریت می کنند و خط سوم اشخاص حقیقی و حقوقی همچون سازمان های مردم نهاد مورد اعتماد مردم هستند که می توانند با ایجاد اعتماد، میانجی خوبی برای افزایش باور های مردم و تشویق آنها به رعایت موارد ایمنی باشند.

وی اظهار داشت: خط چهارم مقابله با کرونا پزشکان و پرستاران و کادردرمان هستند. به نظرم این یک اشتباه راهبردی است که خط اول مقابله با کرونا را حوزه درمان بدانیم. ایران با در اختیار داشتن شبکه سراسری بهداشت باید راهبری کنترل شیوع را به کارشناسان بهداشتی بسپارد.
1399/08/01
21:27:56
5.0 از 5
1728
تگهای خبر: آب , اساتید , ایمنی , برنامه
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است