افزایش شمار قربانیان كروناویروس كهگیلویه و بویراحمد به ۲۳۶ نفر

رئیس دانشگاه علوم پزشكی یاسوج خبر داد

افزایش شمار قربانیان كروناویروس كهگیلویه و بویراحمد به ۲۳۶ نفر به گزارش مین فود كهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشكی یاسوج از افزایش شمار قربانیان كروناویروس استان به ۲۳۶ نفر اطلاع داد و اظهار داشت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ هم استانی بر اثر مبتلا شدن به كووید ۱۹ جان خویش را از دست داده اند.


دکتر پرویز یزدان پناه اضافه کرد: الان ۴۰۷ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۷۸ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۲۵ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.
وی افزود: از مجموع مبتلایان به کروناویروس در کهگیلویه و بویراحمد ۱۲ هزار و ۱۷۲ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
وی اذعان داشت: امروز ۴۶۷ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که حدود ۴۹ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستان های کهگیلویه(۴۰درصد)، بویراحمد(۳۳درصد)، گچساران(۱۲درصد)، لنده (۶درصد) و دنا (۵درصد) بودند و بقیه موارد در سایر شهرستان های استان هستند.
دکتر یزدان پناه اظهار داشت: در موج جدید افزایش تعداد بیماران بدحال دیده می شود که احیانا به علت جهش های ژنتیکی در ویروس سرایت پذیری و کشندگی آن بیشتر شده است به عبارت دیگر تعداد بیماران نیازمند خدمات ویژه متاسفانه در این موج بیشتر شده است و مردم باید با رعایت بهداشت به خصوص استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری، عدم حضور در تجمعات بویژه تجمعات خانوادگی به فکر سلامت خود، خانواده و جامعه باشند.
به گزارش مین فود به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه افراد مبتلا به کرونا مقررات قرنطینه خانگی را رعایت نمی کنند، تصریح کرد: گزارش هایی از بعضی کسانی که باید در منزل قرنطینه باشند دریافت می شود که مقررات لازم را رعایت نمی کنند و در اماکن عمومی حضور می یابند که با ایجاد ردیابی های هوشمند تحت نظارت قرار می گیرند و با افراد متخلف برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت.
منبع:

1399/08/18
20:28:51
5.0 از 5
1085
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است