كاهش موارد مبتلا شدن و افزایش فوتی های كرونا در اروپا

كاهش موارد مبتلا شدن و افزایش فوتی های كرونا در اروپا به گزارش مین فود سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: برای نخستین بار طی چند ماه موارد مبتلا شدن به بیماری كووید-۱۹ در اروپا كاهش پیدا كرده اما آمار فوتی ها افزایش داشته است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، آمارهای سازمان جهانی بهداشت حاکی از آن است: هفته گذشته برای نخستین بار طی مدت بیشتر از سه ماه تعداد موارد جدید مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ در اروپا کاهش یافته اما موارد مرگ و میر ناشی از این بیماری در این منطقه روند افزایشی خویش را داشته است.
طبق اعلام این سازمان در مجموع، طی هفته گذشته نزدیک به چهار میلیون مورد جدید مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ در سرتاسر جهان ثبت شده و در این زمان حدود ۶۰ هزار نفر جان خویش را از دست داده اند.
اروپا که تا روز گذشته (سه شنبه) بیشتر از ۱۵ میلیون مورد مبتلا شدن به کووید-۱۹ را ثبت کرده همچون مناطقی در جهان است که بیشترین تلفات و موارد مبتلا شدن به کروناویروس را داشته است.
هفته گذشته ۴۶ درصد از مجموع موارد جدید مبتلا شدن به این بیماری و ۴۹ درصد از موارد فوتی در اروپا گزارش شده است.
با شناسایی ۱.۸۴ میلیون مورد جدید ابتلا، موارد مبتلا شدن در اروپا همچنان بالاست هرچند سازمان جهانی بهداشت تاکید کرده است در هفته گذشته برای نخستین بار در مدت بیشتر از سه ماه اروپا شاهد کاهش ۱۰ درصدی آمار هفتگی مبتلا شدن بوده است.
هرچند دراین بازه زمانی بیشتر از ۲۹ هزار مورد جدید فوت ناشی از کروناویروس در سرتاسر اروپا گزارش شده که از هفته گذشته افزایش ۱۸ درصدی داشته است.
قاره آمریکا هم دومین منطقه ای است که بیشترین آمار تلفات و مبتلایان به کووید-۱۹ را در جهان داشته و روند افزایشی مبتلا شدن و مرگ و میر در آن همچنان ادامه دارد.
به گزارش مدیکال اکسپرس، سازمان جهانی بهداشت همینطور اعلام نموده است: تنها منطقه ای که هفته گذشته شاهد کاهش موارد مبتلا شدن و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ بوده منطقه جنوب شرق آسیا بوده است.
منبع:

1399/08/28
21:07:47
5.0 از 5
1234
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , كرونا
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است