۳ میلیارد نفر در جهان امكان دست شستن با آب و صابون در منزل را ندارند

سازمان ملل:

۳ میلیارد نفر در جهان امكان دست شستن با آب و صابون در منزل را ندارند به گزارش مین فود بررسی های سازمان ملل متحد نشان داده است كه حدود سه میلیارد نفر در منازلی زندگی می كنند كه به امكانات اولیه برای شستن دستها با آب بهداشتی و صابون مجهز نیستند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، کارشناسان سازمان ملل بر همین مبنا دسترسی همه انسان ها به توالت و امکانات بهداشتی را یکی از حقوق اولیه افراد ارزیابی کرده و از دولت ها خواسته اند تا زمینه دسترسی همه شهروندان خود به این امکانات را فراهم نمایند.
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد هم به مناسبت "روز جهانی توالت" مصادف با ۱۹ نوامبر ضمن یادآوری عدم دسترسی بیشتر از یک چهارم جمعیت جهان به امکانات اولیه بهداشتی، این وضعیت را از نظر اخلاقی، اقتصادی و بهداشتی غیرقابل قبول دانست.
مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۳ تصمیم گرفت تا روز ۱۹ نوامبرِ هر سال را روز جهانی توالت نام گذاری کند. هدف از این نام گذاری افزایش آگاهی و اطلاع رسانی درباره ضرورت دسترسی همه ساکنان کره زمین به سرویسهای بهداشتی بود. سازمان ملل بر ضرورت آخر دادن به اجابت مزاج در فضاهای باز تاکید کرده است.
تخمین زده می شود که میزان استفاده از فضای باز برای دفع ادرار و مدفوع از ۲۱ درصد در سال ۲۰۰۰ به ۹ درصد در سال ۲۰۱۷ کاهش یافته است. هند یکی از کشورهایی است که طی سالهای اخیر به پیشرفت قابل ملاحظه ای در زمینه ساخت توالت و پایان دادن به استفاده از فضاهای باز برای دفع مدفوع و ادرار دست یافته است.
به گزارش یورونیوز، داده های سازمان ملل متحد از دوره بین سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ نشان داده است که شهروندان در کشورهای چاد، بنین، اتیوپی، جزایر سلیمان، موریتانی، هائیتی، تیمور شرقی و مالاوی به علت عدم دسترسی به سرویسهای بهداشتی بیشترین آمار استفاده از فضاهای باز برای اجابت مزاج را در سطح جهان دارند.
منبع:

1399/08/30
16:52:32
5.0 از 5
1360
تگهای خبر: آب , بهداشت , زندگی , سرویس
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است