پنج استان ركورددار مرگ و میر كرونا

پنج استان ركورددار مرگ و میر كرونا سخنگوی وزارت بهداشت، ضمن اشاره به استان هایی كه بیشترین میزان بروز مرگ و میر كرونایی را داشتند، اظهار داشت: پیروزی بر كرونا نیازمند كارزاری مبتنی بر همبستگی میان حاكمیت و شهروندان است و ما امروز بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند تقویت عزم ملی برای مبارزه با بیماری هستیم


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، اظهار داشت: میانگین بروز موارد مثبت بستری در هفته گذشته در کشور حدود ۲۴ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزارنفر جمعیت گزارش شده است.

وی اضافه کرد: بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری در هفته گذشته به ترتیب در استان های ایلام، سمنان، یزد و خراسان جنوبی بوده است که میانگین بروز در استان های مورد اشاره با اختلاف قابل توجهی بالاتر از میانگین کشوری است.

لاری افزود: میانگین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در کشورمان حدود ۴۴.۵ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز در ارتباط با استان های یزد، خراسان جنوبی، ایلام، آذربایجان غربی و سمنان بوده است.

وی اضافه کرد: پیروزی بر کرونا نیازمند کارزاری مبتنی بر همبستگی میان حاکمیت و شهروندان است و ما امروز بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند تقویت عزم ملی برای مبارزه با بیماری هستیم. امیدواریم با شروع محدودیت های سراسری در کشور دستگاههای اجرایی و نهادهای متولی تمام همت و توان خویش را در صیانت از مردم عزیزمان به کار گرفته و جدی تر و پررنگ تر از گذشته در کنار همکاران نظام سلامت باشند. مطمئنا پرسنل نظام سلامت هم تا زمان برچیده شدن بساط این میهمان ناخوانده از مرزهای این مرز و بوم علیرغم خستگی های فراوان خدمت گذار خواهند بود.
1399/09/02
20:38:15
5.0 از 5
1541
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است