كاكائو باعث تقویت فرآیند شناخت مغز در افراد بزرگسال سالم می شود

یافته جدید محققان؛

كاكائو باعث تقویت فرآیند شناخت مغز در افراد بزرگسال سالم می شود مغز افراد بزرگسال سالم كه از قبل فلاوانول كاكائو مصرف می كردند، عملكرد بهتری در تست های پیچیده دارند.به گزارش مین فود به نقل از مهر، محققان افراد غیرسیگاری بزرگسال را که هیچ بیماری مغزی، قلبی، عروقی یا تنفسی مشخصی نداشتند، را تحت مطالعه قرار دادند. آنها ۱۸ شرکت کننده را در دو آزمایش جداگانه آزمایش کردند: یک گروه کاکائو غنی از فلاوانول دریافت نمودند و گروه دیگر کاکائو فرآوری شده با مقادیر بسیار پایین فلاوانول مصرف کردند.
حدود ۲ ساعت پس از مصرف کاکائو، شرکت کنندگان هوای حاوی ۵ درصد دی اکسیدکربن استنشاق کردند که ۱۰ برابر میزان دی اکسیدکربن استاندارد موجود در هواست. این شیوه یک روش استاندارد برای تعیین عملکرد عروق خونی مغز است.
«گبریل کراتون»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایلینوی آمریکا، در اینباره می گوید: «معمولا بدن از راه افزایش جریان خون به مغز به این شرایط واکنش نشان داده است که سبب رسیدن اکسیژن بیشتر به مغز و حذف دی اکسیدکربن بیشتر از مغز می شود.»
سپس محققان با بهره گیری از شیوه اسپکتروسکوپی، اکسیژن رسانی در قشر پیشانی مغز را اندازه گیری کردند. این منطقه از مغز نقش مهمی در برنامه ریزی، تنظیم رفتار و تصمیم گیری دارد.
محققان دریافتند اغلب شرکت کنندگان بعد از مصرف فلاوانول های کاکائو، واکنش اکسیژن رسانی مغزی قوی تر و سریع تری داشتند.
به گفته کراتون، «میزان اکسیژن رسانی درگروه دریافت کننده فلاوانول زیاد در مقایسه با گروه دریافت کننده فلاوانول کمتر، بیشتر از سه برابر بیشتر بود و واکنش اکسیژن رسانی حدود یک دقیقه سریع تر بود.»
همچنین محققان مشاهده نمودند عملکرد شرکت کنندگان در اغلب تست های چالشی بهتر بود و گروه دریافت کنده فلاوانول، در حل مسائل ۱۱ درصد سریع تر بودند.
محققان معتقدند فلاوانول ها در طول انجام تکالیف شناختی بسیار مفید هستند.


منبع:

1399/09/10
16:35:21
5.0 از 5
1009
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است