تازه ترین آمار همه گیری كرونا

تازه ترین آمار همه گیری كرونا آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تا حالا به 70 میلیون و 720 هزار و 814 نفر رسیده و مرگ یک میلیون و 588 هزار و 444 نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۴۹ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۹۶۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا الان با بیش از ۱۶ میلیون مبتلا و بیش از ۲۹۹ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان بعد از آمریکا به ترتیب با بیش از ۹.۷ و ۶.۷ میلیون مبتلا، جایگاه دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده اند.
همین طور هم اکنون چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان باختگان این بیماری در انگلیس از ۶۳ هزار نفر عبور کرده و این کشور تا حالا بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. بعلاوه الان ایتالیا با بیش از ۶۲ هزار قربانی کرونا با اختلاف نزدیک از انگلیس در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همین طور فرانسه بیش از ۵۶ هزار و ایران نیز بیش از ۵۱ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند. بعد از این کشورها نیز اسپانیا با بیش از ۴۷ هزار، روسیه با بیش از ۴۵ هزار و آرژانتین با بیش از ۴۰ هزار جان باخته، دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۱۶ میلیون و ۳۹ هزار و ۳۹۳ مبتلا، ۲۹۹ هزار و ۶۹۲ قربانی
۲. هند: ۹ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۹۹۲ مبتلا، ۱۴۲ هزار و ۲۲۲ قربانی
۳. برزیل: شش میلیون و ۷۸۳ هزار و ۵۴۳ مبتلا، ۱۷۹ هزار و ۸۰۱ قربانی
۴. روسیه: دو میلیون و ۵۶۹ هزار و ۱۲۶ مبتلا، ۴۵ هزار و ۲۸۰ قربانی
۵. فرانسه: دو میلیون و ۳۳۷ هزار و ۹۶۶ مبتلا، ۵۶ هزار و ۹۴۰ قربانی
۶. انگلیس: یک میلیون و ۷۸۷ هزار و ۷۸۳ مبتلا، ۶۳ هزار و ۸۲ قربانی
۷. ایتالیا: یک میلیون و ۷۸۷ هزار و ۱۴۷ مبتلا، ۶۲ هزار و ۶۲۶ قربانی
۸. ترکیه: یک میلیون و ۷۴۸ هزار و ۵۶۷ مبتلا، ۱۵ هزار و ۷۵۱ قربانی
۹. اسپانیا: یک میلیون و ۷۳۴ هزار و ۳۸۶ مبتلا، ۴۷ هزار و ۳۴۴ قربانی
۱۰. آرژانتین: یک میلیون و ۴۸۲ هزار و ۲۱۶ مبتلا، ۴۰ هزار و ۴۳۱ قربانی
بر طبق آمار فوق هم اکنون ۱۵ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلاشدن عبور کرده و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همین طور کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1399/09/21
13:05:17
5.0 از 5
1036
تگهای خبر: بیمار , بیماری , كرونا
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است