سفارش های اورژانس به دنبال افزایش شاخص آلودگی هوا

سفارش های اورژانس به دنبال افزایش شاخص آلودگی هوا سخنگوی سازمان اورژانس کشور به دنبال افزایش شاخص آلودگی هوا سفارش هایی را به شهروندان شهرهای آلوده بیان کرد.


مجتبی خالدی در گفت و گو با ایسنا در این باره اظهار نمود: همانطور که می دانید شاخص آلودگی هوا امروز به طور متوسط در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس اعلام شده است.
وی افزود: در برخی از مناطق شهر تهران به جهت آلودگی بیشتردر وضعیت ناسالم برای همه گروه ها هست. همانطور که می دانید آلودگی هوا یک ریز فاکتور محیطی برای سلامت انسان بشمار می رود و هدف اول آلودگی هوا مشکلاتی است که برای قلب و ریه افراد به وجود می آورد.
وی افزود: شاخص کیفیت هوا که شاخصی جهت پیش بینی کیفیت روزانه هوا است در مناطقی به طور متوسط ۱۲۰ به بالاست و در بعضی مناطق ازعدد ۱۵۰ نیز عبور کرده است که ناسالم برای همه گروه ها است.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: خواهش من از تمام شهروندان تهران، مشهد، اراک، اصفهان و قزوین این است که با توجه به این که شاید شاخص تا ۴۸ ساعت آینده ادامه پیدا کند، سفرهای غیرضروری خودرا لغو کنند و از منزل برای انجام اقدامات غیرضروری خارج نشوند.
وی ادامه داد: افرادی که بیماریهای زمینه ای دارند، خانم های باردار، سالمندان، کودکان باید بیشتر رعایت و شیر، میوه، سبزیجات تازه بیشتر استفاده کنند. قبل از مصرف مواد. غذایی حتما ابتدا دست ها و دهان را بخورند و پس از آن استفاده کنند.
وی اظهار نمود: ورزشکاران هم ممنوعیت فعالیت ورزشی را در این چند روز رعایت نمایند.
خالدی در آخر اظهار داشت: در این روز ها همه ما از ماسک استفاده میکنیم اما سفارش بیشتری می شود که همه افراد دراین زمینه رعایت بیشتری کنند، در خانه بمانند و افرادی که بیماریهای زمینه ای دارند در صورتیکه احساس ناراحتی کردند بلافاصله با شماره ۱۱۵ تماس بگیرند.1399/09/23
14:07:11
5.0 از 5
1219
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است