كاهش خطر پیشرفت سرطان پروستات با رژیم غذایی مدیترانه ای

مطالعات نشان می دهد؛

كاهش خطر پیشرفت سرطان پروستات با رژیم غذایی مدیترانه ای به گزارش مین فود در بررسی رابطه رژیم غذایی مدیترانه ای با پیشرفت سرطان پروستات در مردان، مشخص شد در مردان مبتلا به سرطان پروستات با الگوی غذایی نزدیک به رژیم غذایی مدیترانه ای، روند پیشرفت بیماری کُندتر است.به گزارش مین فود به نقل از مهر، «جاستین گرگ» متخصص اورولوژی در دانشگاه تکزاس، در اینباره می گوید: رژیم غذایی مدیترانه ای غیرتهاجمی است، برای سلامت مفید می باشد و همانطور که در این مطالعه نشان داده شده، می تواند بر پیشرفت سرطان پروستات مردان تأثیر گذارد.
محققان دریافتند مردان دارای رژیم غذایی حاوی میوه، سبزیجات، حبوبات، غلات و ماهی بیشتر با کاهش خطر پیشرفت سرطان پروستات مواجهند. محققان همینطور اثر دیابت و استفاده از استاتین ها را بررسی کردند و کاهش مشابه این ریسک را در این گروه از بیماری ها یافتند.
به گفته محققان، رژیم غذایی مدیترانه ای به صورت مداوم با کاهش خطر سرطان، بیماری های قلبی عروقی و مرگ و میر مرتبط می باشد. این مطالعه در مردان مبتلا به سرطان پروستات در مراحل اولیه، نشان داده است که چقدر رژیم غذایی در درمان سرطان پروستات موثر است.
درمان های فعلی سرطان پروستات می تواند سبب تغییر در کیفیت زندگی و کاهش عملکرد ادراری و جنسی شود، ازاین رو علاقه به یافتن شاخص های قابل اصلاح برای مردان وجود دارد.
در این مطالعه ۴۱۰ مرد مبتلا به سرطان پروستات مورد مطالعه واقع شدند. هر شش ماه تمامی شرکت کنندگان از راه معاینه بالینی و مطالعات آزمایشگاهی آنتی ژن سرمی PSA و تستوسترون تحت برسی قرار گرفتند.
مردان یک پرسشنامه ۱۷۰ موردی در مورد غذا را تکمیل کردند و سپس برپایه میزان نزدیکی رژیم غذایی شان به رژیم غذایی مدیترانه ای به آنها نمره داده شد.
محققان به ارتباط مفهوم داری بین نمره بالا رژیم غذایی شبه مدیترانه ای و خطر کمتر پیشرفت سرطان پی بردند. به ازای هر یک درصد افزایش در نمره رژیم نزدیک به رژیم غذایی مدیترانه ای، محققان شاهد کاهش ۱۰ درصدی خطر روند پیشرفت بیماری بودند.
گرگ در ادامه می افزاید: «یافته های ما نشان داده است که به صورت مداوم پیروی از یک رژیم غذایی غنی از غذاهای گیاهی، ماهی و تعادل سالم چربی های غیراشباع برای مردان مبتلا به سرطان پروستات در مراحل اولیه می تواند مفید باشد.»


منبع:

1399/10/22
14:58:54
0.0 از 5
1074
تگهای خبر: بیمار , بیماری , چربی , درمان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است