نشانه های جدید از خیز كرونا در تهران

فرمانده عملیات مقابله با كرونا در كلانشهر تهران تاكید كرد

نشانه های جدید از خیز كرونا در تهران مین فود: فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به نشانه های جدید از خیز کرونا در تهران، در عین حال بر لزوم اعمال پروتکلهای سخت گیرانه تر برای دو هفته آتی در فرودگاههای تهران تاکید و از اجبار مدارس غیرانتفاعی برای حضور دانش آموزان انتقاد نمود.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، علیرضا زالی در جلسه ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا اظهار داشت: در هفته چهارم دی ماه با شیب ملایمی نسبت به هفته سوم میزان مبتلاشدن رو به افزایش است. در حقیقت هفته چهارم در مقایسه با هفته سوم دی ماه به شکلی از سرعت کاهش میزان مبتلاشدن کاسته شده یا حتی افزایشی را شاهد هستیم؛ بدین سان پیام ها و سیگنال های نگران کننده ای را دریافت می نماییم.
وی ادامه داد: در حوزه بیماران سرپایی و در مرحله بعد بستری این نوع سیگنالها را دریافت کرده ایم اما در حوزه فوتی ها ۳۰ تا ۴۰ روز زمان می برد که افزایش آمارها را مشاهده نماییم. بدین سان باید مراقبت نماییم تا گرفتار اشتباه راهبردی نشویم.
وی افزود: برنامه رهگیری، ردیابی و انجام تست تا مختصری نسبت به هفته های قبل کاهش پیدا کرده است. نباید انرژی و طراوت اجرای طرح شهید سلیمانی کاهش پیدا کند. بی شک این مساله در افول بیماری موثر است. اگر تصور می کنید با ثبات و سکون نسبی مواجه هستیم بهترین فرصت برای رهگیری و ردیابی بیماران است. انجام تست ها برمبنای برخی گزارش ها نسبت به هفته های گذشته یا رشد نداشته و یا حتی با تقلیل مواجه بوده است.
فر مانده ستاد مقابله با کرونا کلان شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر این که در هر موجی از بیماری کرونا که در تهران اتفاق افتاده است برخی از افراد جامعه مبتلا شدند و پس از آن مصونیت ناپایداری را مواجه بوده ایم اما نباید این مساله ما را فریب دهد. فاصله موجهای دوم و سوم بیشتر از موجهای اول و دوم بوده است پس ممکنست موج چهارم بسیار غافلگیرانه باشد.
وی ادامه داد: ما به مشاغل فشار می آوریم که پروتکل ها را رعایت نمایند اما اگر تجمعی اتفاق بیفتد و از آن غافل شویم، اساسا با مشکلات بیشتری مواجه خواهیم بود. در بحث عید نوروز و الگوی کسب وکار این ایام باید برنامه ریزی دقیقی را تدوین نماییم. هم در تهران و هم در کشور بحث نانوایی ها باید مورد توجه قرار گیرد. نان قوت غالب مردم است و مردم با تواتر بیشتری به نانوایی ها مراجعه می کنند.
وی افزود: در صنایع صنعتی نان، مبتلاشدن به این بیماری خیلی کم است. در پروسه پخت قسمتی از میکروب از بین می رود یا تضعیف می شود اما در مرحله بعد فردی که نان را توزیع می نماید و کسی که آنرا می گیرد در این مرحله خطر وجود دارد. اگر بار دیگر در خانه و در مکروفر نان گذاشته شود اساسا بهتر خواهد بود. اما قسمتی از مردم ماکروفر ندارند و برای شیرینی ها نیز اصلا امکان حرارت دهی مجدد وجود ندارد؛ پس باید توجه ویژه ای در بحث نان داشته باشیم. بی شک گروه نانوایی ها و قنادی ها باید در جلسه ای مشترک توجیه شوند و موارد لازم به آنها گوشزد شود.
زالی درباب بازگشایی مدارس و تعدادی از اجبارها برای حضور دانش آموزان در مدارس غیر انتفاعی نیز اظهار داشت: علی رغم تاکید وزیر آمورش و پرورش برای اختیاری بودن حضور دانش آموزان در مدارس، متاسفانه تعدادی از مدارس غیر انتفاعی به گونه های مختلف والدین را برای حضور دانش آموزان تحت فشار قرار می دهند که تعدادی از شکایات و گزارش ها دراین زمینه به ما رسیده است. باید امروز برای این مورد به یک جمع بندی برسیم. باتوجه به این که جمعیت ۵ تا ۱۷ سال در تهران از لحاظ مبتلاشدن به بیماری در حال تغییر الگو هستند باید این مورد به جد مورد توجه قرار گیرند.
وی اشاره کرد: نیاز است برای دو هفته آتی پروتکل های سخت گیرانه تری در فرودگاههای تهران اعمال شود. همچنین برای آزمون حضوری دانشگاه آزاد نیز پیشنهادی ارائه کردیم که این آزمون به صورت غیر حضوری اجرا شود و یا حداقل باتوجه به شرایط تهران به تعویق بیافتد.
وی افزود: برخی درباب تغییر وضعیت تهران به رنگ آبی سوالاتی را مطرح می کنند اما باید بگویم تهران کماکان زرد تلقی می شود و نباید به شکلی عمل کرد که مردم به سمت عادی نگاری بیماری کرونا حرکت کنند. اساسا تغییر وضعیت تهران باید توسط ستاد ملی کرونا اعلام گردد و برای این مساله باید تا آخر هفته جاری صبر کنید.
زالی اظهار داشت: هم اکنون رعایت فاصله گذاری اجتماعی در تهران به ۷۴ درصد رسیده و نسبت به هفته های گذشته رو به کاهش است. کماکان حمل و نقل عمومی تهران بعنوان یک پاشنه آشیل شمرده می شود و در این شرایط در هفته گذشته، شاهد افزایش تعداد مسافران در مترو به بیش از یک میلیون نفر بوده ایم. در همه این موارد سرنخ های جدیدی در استان تهران از خیز جدیدی بیماری مشاهده می شود پس باید نسبت به بحث عادی نگاری و خطر آن بسیار حساس باشیم. در هفته گذشته در کل کشور بیش از ۲۴ درصد رشد در ترددهای شهری داشتیم که بسیار نگران کننده است. از طرف دیگر باید نسبت به ویروس هایی که در مناطق مختلف اقلیمی کشور و باتوجه به سطح ایمنی افراد در مناطق مختلف کشور امکان خیزهای مختلف را فراهم می آورد بسیار حساس باشیم و با دقت عمل نماییم.
منبع:

1399/11/06
19:59:31
0.0 از 5
1140
تگهای خبر: آب , ایمنی , برنامه , بیمار
این مطلب مین فود مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است