ارتباط مصرف غذاهای سرخ شده با بالا رفتن خطر بیماری قلبی و سكته

محققان هشدار می دهند؛

ارتباط مصرف غذاهای سرخ شده با بالا رفتن خطر بیماری قلبی و سكته به گزارش مین فود بررسی ها نشان داده است مصرف غذای سرخ شده با افزایش ریسک مبتلا شدن به بیماری های مهم قلبی و سکته مغزی در ارتباطست.به گزارش مین فود به نقل از مهر، تجزیه و تحلیل نشان داده است که این خطر با مصرف هر ۱۱۴ گرم از این نوع غذاها در هفته افزایش می یابد.
به گفته محققان، واضح است که رژیم غذایی غربی سلامت قلبی-عروقی را بهبود نمی بخشد اما دقیقاً معلوم نیست که غذای سرخ شده چه سهمی در افزایش ریسک بیماری های جدی قلبی و سکته مغزی دارد.
برای روشن کردن این موضوع، آنها پایگاه داده های تحقیقاتی در ارتباط با ۱۹ مطالعه شامل ۵۶۲، ۴۴۵ شرکت کننده را بررسی کردند.
بررسی ها نشان داد که در مقایسه با کمترین گروه مصرف هفتگی غذای سرخ شده، بیشترین میزان مصرف این نوع غذاها با افزایش ۲۸ درصدی خطر بروز مشکلات جدی قلبی عروقی، ۲۲ درصد افزایش ریسک بیماری قلبی عروق کرونر و ۳۷ درصد افزایش ریسک نارسایی قلبی مرتبط بود.
هنوز کاملاً معلوم نیست که چگونه غذاهای سرخ شده دقیقاً می توانند بر ایجاد بیماری های قلبی عروقی تاثیر بگذارند.
محققان معتقدند غذاهای سرخ شده به علت محتوای چربی شأن، مصرف انرژی را می افزایند و از روغن های گیاهی هیدروژنه که اغلب برای پخت آنها استفاده می شود، اسیدهای چرب ترانس مضر تولید می شود.
همچنین سرخ کردن سبب افزایش تولید فرآورده های شیمیایی دخیل در واکنش التهابی بدن می شود، در حالیکه غذاهایی مانند مرغ سوخاری و سیب زمینی سرخ کرده معمولاً سرشار از نمک هستند و غالباً همراه با نوشیدنی های شیرین حاوی قند سرو می شوند.

1399/11/10
14:43:05
0.0 از 5
1014
این مطلب مین فود مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است