جدید ترین آمار جهانی همه گیری كرونا

جدید ترین آمار جهانی همه گیری كرونا به گزارش مین فود آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تابحال به ۱۰۶ میلیون و ۶۹۱ هزار و ۴۶۱ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۳۲۷ هزار و ۳۶۹ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۷۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۹۳۰ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۲۷.۶ میلیون مبتلا و بیشتر از ۴۷۴ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۱۰.۸ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۹.۵ میلیون نفر فراتر رفته است.
همینطور هم اکنون چهار کشور ایالات متحده، برزیل، مکزیک و هند رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان باختگان کووید ۱۹ در انگلیس هم از ۱۱۲ هزار نفر عبور کرده و این کشور تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۹۱ هزار نفر عبور کرده و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.
همینطور فرانسه بیشتر از ۷۸ هزار، روسیه بیشتر از ۷۶ هزار و آلمان هم بیشتر از ۶۲ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، اسپانیا با بیشتر از ۶۱ هزار، ایران با بیشتر از ۵۸ هزار، کلمبیا با بیشتر از ۵۵ هزار، آرژانتین با بیشتر از ۴۹ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۴۶ هزار و پرو با بیشتر از ۴۲ هزار جان باخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۲۷ میلیون و ۶۱۱ هزار و ۴۰۳ مبتلا، ۴۷۴ هزار و ۹۳۳ قربانی
۲. هند: ۱۰ میلیون و ۸۳۸ هزار و ۸۴۳ مبتلا، ۱۵۵ هزار و ۱۱۴ قربانی
۳. برزیل: ۹ میلیون و ۵۲۴ هزار و ۶۴۰ مبتلا، ۲۳۱ هزار و ۵۶۱ قربانی
۴. روسیه: سه میلیون و ۹۶۷ هزار و ۲۸۱ مبتلا، ۷۶ هزار و ۶۶۱ قربانی
۵. انگلیس: سه میلیون و ۹۴۵ هزار و ۶۸۰ مبتلا، ۱۱۲ هزار و ۴۶۵ قربانی
۶. فرانسه: سه میلیون و ۳۳۷ هزار و ۴۸ مبتلا، ۷۸ هزار و ۹۶۵ قربانی
۷. اسپانیا: دو میلیون و ۹۷۱ هزار و ۹۱۴ مبتلا، ۶۱ هزار و ۳۸۶ قربانی
۸. ایتالیا: دو میلیون و ۶۳۶ هزار و ۷۳۸ مبتلا، ۹۱ هزار و ۲۷۳ قربانی
۹. ترکیه: دو میلیون و ۵۳۱ هزار و ۴۵۶ مبتلا، ۲۶ هزار و ۷۹۷ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۲۹۱ هزار و ۴۴۱ مبتلا، ۶۲ هزار و ۱۲۸ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلا شدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، ایران، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک و هلند هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1399/11/20
13:42:39
0.0 از 5
1271
تگهای خبر: بیمار , بیماری , كرونا
این مطلب مین فود مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است