جدید ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان

جدید ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تابحال به ۱۰۹ میلیون و ۱۰۶ هزار و ۴۶۴ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۴۰۵ هزار و ۴۶۳ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۸۱ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۸۰۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۲۸ میلیون مبتلا و در آستانه رسیدن به ۵۰۰ هزار قربانی، همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۱۰.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۹.۸ میلیون نفر فراتر رفته است.
همینطور هم اکنون چهار کشور ایالات متحده، برزیل، مکزیک و هند رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان باختگان کووید ۱۹ در انگلیس هم از ۱۱۶ هزار نفر عبور کرده و این کشور تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۹۳ هزار نفر عبور کرده و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.
همینطور فرانسه بیشتر از ۸۱ هزار، روسیه بیشتر از ۷۹ هزار و آلمان هم بیشتر از ۶۵ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، اسپانیا با بیشتر از ۶۴ هزار و ۷۰۰، ایران با بیشتر از ۵۸ هزار، کلمبیا با بیشتر از ۵۷ هزار، آرژانتین با بیشتر از ۵۰ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۴۷ هزار، پرو با بیشتر از ۴۳ هزار و لهستان با بیشتر از ۴۰ هزار جان باخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۲۸ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۹۶۴ مبتلا، ۴۹۶ هزار و ۶۳ قربانی
۲. هند: ۱۰ میلیون و ۹۰۴ هزار و ۹۴۰ مبتلا، ۱۵۵ هزار و ۶۷۳ قربانی
۳. برزیل: ۹ میلیون و ۸۱۱ هزار و ۲۵۵ مبتلا، ۲۳۸ هزار و ۶۴۷ قربانی
۴. روسیه: چهار میلیون و ۵۷ هزار و ۶۹۸ مبتلا، ۷۹ هزار و ۶۹۶ قربانی
۵. انگلیس: چهار میلیون و ۲۷ هزار و ۱۰۶ مبتلا، ۱۱۶ هزار و ۹۰۸ قربانی
۶. فرانسه: سه میلیون و ۴۴۸ هزار و ۶۱۷ مبتلا، ۸۱ هزار و ۶۴۷ قربانی
۷. اسپانیا: سه میلیون و ۵۶ هزار و ۳۵ مبتلا، ۶۴ هزار و ۷۴۷ قربانی
۸. ایتالیا: دو میلیون و ۷۱۰ هزار و ۸۱۹ مبتلا، ۹۳ هزار و ۳۵۶ قربانی
۹. ترکیه: دو میلیون و ۵۷۹ هزار و ۸۹۶ مبتلا، ۲۷ هزار و ۳۷۷ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۳۳۶ هزار و ۹۰۵ مبتلا، ۶۵ هزار و ۴۱۵ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلا شدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک و هلند هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1399/11/26
11:54:00
0.0 از 5
877
تگهای خبر: بیمار , بیماری , كرونا
این مطلب مین فود مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است