عطش برای سفر نوروزی زیاد است

رییس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر تهران:

عطش برای سفر نوروزی زیاد است رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر استان تهران اظهار داشت: بطور قطع سفر تابع تصمیم گیری ستاد کرونا است اما عطش برای سفرهای نوروزی زیاد است.


امیرپویان رفیعی شاد ضمن اشاره به پیشبینی ها و برآورد دفاتر خدمات مسافرتی از استقبال زیاد از سفر در تعطیلات نوروز به ایسنا اظهار داشت: تعطیلات بهمن گویای این حقیقت است؛ به محض کاهش محدودیت تردد، حجم سفر به جنوب کشور زیاد شد. عطش مردم بعد از یک سال خانه نشینی و محدودیت برای سفر زیاد است و این احتمال می رود که سفر در نوروز حتی با تور بیشتر شود.
او اضافه کرد: درست است که پروازهای داخلی در بعضی مسیرها کاهش پیدا کرده اما اقبال برای سفر وجود دارد و در مسیرهای دیگر پروازها با حداکثر ظرفیت و حتی تکمیل شده انجام می شود.
رفیعی شاد درباره تغییرات هزینه های سفر در نوروز علیرغم این پیشبینی و با عنایت به افزایش نرخی که به بهانه کرونا و کاهش ظرفیت اتفاق افتاده است، اظهار نمود: شرکتهای هواپیمایی اعلام نموده اند افزایش نرخی روی بلیت های نوروز ندارند. حمل و نقل ریلی هم چند وقت پیش افزایش نرخ داشت که به خاطر کاهش ظرفیت مسافر بود. بعید است بخش ریلی برای نوروز بار دیگر قیمت ها را تغییر دهد. هتل ها هم مقرر است افزایش نرخ نداشته باشند. قیمت تور تابع این بخش ها است که اگر با همین منوال پیش برویم هزینه های تور مثل حالا خواهد بود و تغییر چشم گیری را در بخش سفر شاهد نخواهیم بود.
ستاد ملی کرونا برقراری سفرهای نوروزی را به وضعیت کرونا در کشور مشروط کرده است. ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام نموده که بر مبنای برنامه ریزی های انجام شده دو مدل سفر به ستاد کرونا پیشنهاد شده که نسبت به آن متقاعد شده اند؛ مدل اول سفر با تور است که گردشگران از خدمات تور استفاده می نمایند و حتما در مراکز اقامتی مجاز اقامت خواهند داشت که تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است. در مدل دوم سفر افراد تور خریداری نمی کنند اما در مسافرت به شهر مقصد حتما باید در مراکز اقامتی مجاز و تحت نظارت این وزارتخانه اقامت کنند تا تمام پروتکل های بهداشتی رعایت و سلامتی مردم حفظ شود.1399/12/02
09:52:26
0.0 از 5
891
تگهای خبر: برنامه , بهداشت , خدمات , خرید
این مطلب مین فود مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است