افزایش 1250 تخت بیمارستانی در تهران تا سال آینده

رییس دانشگاه علوم پزشكی تهران اعلام كرد

افزایش 1250 تخت بیمارستانی در تهران تا سال آینده به گزارش مین فود رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن اشاره به پروژه های بیمارستانی در دست ساخت در مجموعه تحت پوشش این دانشگاه همچون بیمارستان شریعتی ۲ و بیمارستان فارابی ۲ اظهار داشت: طی چند ماه اخیر۳۵۰ تخت به ناوگان تخت های کشور در تهران افزوده شد و تا ابتدای سال بعد ۱۲۵۰ تخت دیگر هم اضافه می شود. در مجموع مقرر است ۳۳۵۰ تخت به مجموعه تخت های علوم پزشکی تهران اضافه شود که با این وصف امیدواریم بتوانیم پاسخگوی خوبی برای نیاز مردم باشیم.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، در مراسم نوزدهمین آیین پویش ره سلامت با هدف بهره برداری از پروژه های دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر عباسعلی کریمی_ رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، اظهار داشت: ما امروز در محوطه امیرآباد و خوابگاه دانشجویی که تاریخ بلندی دارد آماده افتتاح طرح هایی هستیم. ۴۶ سال قبل من خودم در این خوابگاه زندگی کردم و درد دانشجو را می دانم. امروز بعد از سه سال و نیم حضور در این منصب اتفاقات کوچکی برای خوابگاه ها در حال انجام می باشد تا رفاه و آسایش دانشجو را تأمین کند.
وی ادامه داد: نباید دانشجوی شهرستانی در شب اول حضورش در تهران نگران جای خواب باشد و شب را در پارک لاله بخوابد. خوشبختانه تابحال تلاش کرده ایم در مورد تجهیز خوابگاه ها نگاه جنسیت زده نداشته باشیم. ما زمانی که شعارهایی در جهت افزایش جمعیت می دهیم موظف هستیم برای خوابگاه های متاهلی هم به جد فکر نماییم.
کریمی با اشاره افتتاح پروژه های دانشگاه علوم پزشکی تهران، خاطرنشان کرد: اضافه کردن و ساخت بیمارستان یاس با ۱۷۰ تخت، بیمارستان رازی با ۱۷۰ تخت، کلینیک و پروژه ۶ طبقه در اسلامشهر، پارکینگ ۱۰۰۰ ماشینه بیمارستان امام خمینی (ره)، پروژه ۵ طبقه کلینیک ویژه بیمارستان طبی کودکان و راه اندازی آزمایشگاه کووید۱۹ مخصوص بچه ها، از مهم ترین اقدامات ما بود.
وی ادامه داد: در حال پیگیری ساخت پروژه مهدی کلینیک با ۱۰۰۰ تخت هستیم که تابحال ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امیدواریم بعد از عید بهره برداری شود. همزمان با آن بیمارستان دیگری با کمک خیرین با عنوان مرکز طبی شماره ۲ در یافت آباد در حال ساخت است و به مرکز طبی شماره یک متصل خواهد بود. این بیمارستان هم حدودا ساخته شده است و نیرو و تجهیزات آن توسط وزارت بهداشت تأمین می شود. این پروژه ۲۵۰ تخت خواهد داشت و با رایزنی با شهرداری تهران قرار شد تا یک ایستگاه مترو در نزدیکی آن تعبیه شود که مشکل تردد برای بیماران وجود نداشته باشد. چندین پروژه بزرگ دیگر بیمارستانی داریم که یکی بیمارستان شریعتی دو در اتوبان خرازی است که ۷۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و احیانا تا اواسط سال آینده با آغاز به کار آن ۹۰۰ تخت به ناوگان تخت های کشور اضافه شود. همینطور پروژه هایی به ترتیب ۹۴۰ تخته و ۱۰۰ تخته توسط خیرین در دست ساخت است و بیمارستان فارابی ۲ با ۱۷۶ تخت حدود ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی ادامه داد: طی چند ماه اخیر۳۵۰ تخت به ناوگان تخت های کشور در تهران افزوده شد و تا ابتدای سال بعد ۱۲۵۰ تخت دیگر هم اضافه می شود. در مجموع مقرر است ۳۳۵۰ تخت به مجموعه تخت های علوم پزشکی تهران اضافه شود که با این وصف امیدواریم بتوانیم پاسخگوی خوبی برای نیاز مردم باشیم.
وی اظهار داشت: نقطه عطف این است که علیرغم انتشار کرونا تمام حواس ما به آن معطوف نشد تا از سایر ابعاد سلامت غافل شویم. ما در دانشگاه تهران در ترم گذشته ۱۸۰ دانشجوی خارجی پذیرش کردیم. ما امروز حدود ۱۰۶۰ دانشجو از ۴۲ کشور دنیا داریم و حتی در دوره کرونا که خیلی از دانشگاه ها جذب دانشجوی خارجی را ترک کردند ما جذب دانشجوی خارجی را ادامه دادیم تا از این محل سفیرانی برای کشور تأمین نماییم، هرچند که دانشگاه تربیت دانشجوی خارجی را هم وظیفه خود می داند.
به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، نوزدهمین آیین پویش ره سلامت با هدف بهره برداری از پروژه های دانشگاه علوم پزشکی تهران با آغاز به کار ۱۲ پروژه امروز در محل کوی دانشگاه تهران برگزار شد.
بهره برداری از پروژه های دانشگاه علوم پزشکی تهران شامل حوزه دانشجویی فرهنگی ( خوابگاه ها، آشپزخانه صنعتی، سالن های ورزشی، زمین چمن مصنوعی، کتابخانه) و بیمارستان شریعتی ( مرکز تولید رادیو دارو و بخش CCSD و اتاق های عمل، ساختمان پزشکی امید و... ) امروز با حضور وزیر بهداشت، معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و... برگزار شد.
منبع:

1399/12/04
13:35:30
0.0 از 5
1002
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیمار , بیمارستان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است