نوشیدن قهوه با كاهش خطر نارسایی قلبی همراه می باشد

انجمن قلب امریكا اعلام كرد؛

نوشیدن قهوه با كاهش خطر نارسایی قلبی همراه می باشد به گزارش مین فود بررسی سه مطالعه بزرگ در مورد بیماری قلبی نشان داده است که نوشیدن یک فنجان قهوه کافئین دار یا بیشتر با کاهش ریسک نارسایی قلبی مرتبط می باشد.به گزارش مین فود به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، نوشیدن قهوه بدون کافئین چنین فایده ای ندارد و حتی امکان دارد با بالا رفتن خطر نارسایی قلبی ارتباط داشته باشد.
با این حال محققان عنوان می کنند هنوز نمی توان با قاطعیت اظهار داشت که افزایش مصرف قهوه همانند ترک سیگار، کاهش وزن یا ورزش کردن برای حفظ سلامت قلب مفید می باشد.
«دیوید کائو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کلورادو، در اینباره می گوید: «درحالیکه سیگار کشیدن، سن و فشارخون بالا از مهم ترین عامل های پرخطر بیماری قلبی هستند، عامل های پرخطر شناسایی نشده بیماری قلبی همچنان وجود دارند.»
محققان در این مطالعه، داده های سه تحقیق بزرگ شامل بیشتر از ۲۱ هزار آمریکایی را که حداقل ۱۰ سال تحت نظر بودند مورد بررسی قرار دادند.
نتایج تحقیق نشان داد در هر سه مطالعه، در افرادی که یک فنجان یا بیشتر قهوه کافئین دار مصرف کرده بودند کاهش بلندمدت خطر نارسایی قلبی مشاهده شد.
همچنین ریسک نارسایی قلبی در طول چندین دهه به ازای نوشیدن هر فنجان قهوه در روز، ۵ تا ۱۲ درصد کاسته می شود.
نتایج نشان داد خطر نارسایی قلبی در مورد افرادی که یک فنجان قهوه در روز می نوشیدند تغییری نداشت، اما در افرادی که حداقل ۲ فنجان در روز قهوه می نوشیدند حدود ۳۰ درصد کمتر بود.


منبع:

1399/12/08
12:56:51
0.0 از 5
1180
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سلامت , قهوه
این مطلب مین فود مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است