ایجاد بانك امانات پزشكی هلال احمر با كمك خیرین

ایجاد بانك امانات پزشكی هلال احمر با كمك خیرین به گزارش مین فود رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشورمان از تشکیل بانک امانات پزشکی هلال احمر اطلاع داد و اظهار داشت: تا کنون ۴۵۰۰ کپسول اکسیژن و ۶۰۰ دستگاه اکسیژن ساز با کمک خیرین تهیه شده است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، محمد نصیری در مراسم تقدیر از خیریه ها و تشکل های مردم نهاد همکار و جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه مسئولیت پذیری و مداخله اجتماعی خیرین و سازمان های مردم نهاد نقش موثری در کاهش صدمه ها و خسارات ناشی از کرونا داشت، اظهار داشت: خیرین و سازمان های مردم نهاد در توزیع اقلام بهداشتی مواد ضد عفونی، تأمین تجهیزات پزشکی، آموزش عمومی و... نقش موثری داشتند. یکی از موارد مهمی که با کمک خیرین انجام شد. ایجاد بانک امانات پزشکی هلال احمر بود.
وی افزود: بعضی از مبتلایان به کرونا بعد از ترخیص از بیمارستان هم احتیاج به استفاده از یک سری تجهیزات و اقلام پزشکی در خانه داشتند، اما قیمت بالا یا کمیاب بودن آن مشکلاتی را برای آنان بوجود آورده بود. در همین راستا بانک امانات پزشکی هلال احمر تاسیس و تا کنون ۴۵۰۰ کپسول اکسیژن و ۶۰۰ دستگاه اکسیژن ساز با کمک خیرین تهیه شده است.
وی با اشاره به اینکه ۵۸ ونتیلاتور بیمارستانی از مجموع ۱۰۰ ونتیلاتوری که از جانب هلال احمر به وزارت بهداشت اهدا شد هم با کمک خیرین تهیه شده است، اظهار داشت: همینطور طی تفاهمنامه ای با یکی از شرکت ها، تسهیلاتی را برای اسکان مجانی بیماران و ایاب و ذهاب آنان فراهم کردیم بطوریکه اگر بیماری مجبور به حضور در تهران باشد، مجانی در این شهر اسکان خواهد یافت.
وی ضمن اشاره به دیگر اقدامات داوطلبانه ای که از جانب تشکل ها و سازمان های مردم نهاد انجام شده، تصریح کرد: علاوه بر اقداماتی که در دوره انتشار کرونا انجام شد جمعیت هلال احمر در رویدادهای مختلف هم از کمک و همراهی داوطلبان بهره برد. در بحران های مختلف همچون زلزله کرمانشاه، سیل و... هم سازمان های مردم نهاد نقش موثری بر عهده داشتند.
به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، در این مراسم شماری از فعالان سازمان های مردم نهاد همچون یاسر هاشمی، فاطمه دانشور، نرگس کلباسی اشتری و... حضور داشتند.
منبع:

1399/12/10
22:19:53
0.0 از 5
1111
این مطلب مین فود مفید بود؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است