جدید ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان

جدید ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان به گزارش مین فود آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تابحال به ۱۲۴ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۶۰ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۷۳۵ هزار و ۳۴۳ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۱۰۰ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۶۹۴ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ هم بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۳۰.۵ میلیون مبتلا و بیشتر از ۵۵۵ هزار قربانی، همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
برزیل هم با آمار بیشتر از ۱۲ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در هند هم از ۱۱.۶ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
همینطور بعد از ایالات متحده تابحال کشورهای برزیل، مکزیک، هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بالاترین آمار قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.
تعداد جان باختگان کووید ۱۹ در انگلیس از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده و این کشور هم تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۰۵ هزار نفر عبور کرده و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همینطور روسیه بیشتر از ۹۵ هزار، فرانسه بیشتر از ۹۲ هزار و آلمان هم بیشتر از ۷۵ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، اسپانیا با بیشتر از ۷۳ هزار، کلمبیا با بیشتر از ۶۲ هزار، ایران با بیشتر از ۶۱ هزار و ۸۰۰، آرژانتین با ۵۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۵۲ هزار، پرو با بیشتر از ۵۰ هزار و لهستان با بیشتر از ۴۹ هزار جان باخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه سوم فروردین ماه ۱۴۰۰ شمسی) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۰ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۹۶۲ مبتلا، ۵۵۵ هزار و ۹۴۵ قربانی
۲. برزیل: ۱۲ میلیون و ۵۱ هزار و ۶۱۹ مبتلا، ۲۹۵ هزار و ۶۸۵ قربانی
۳. هند: ۱۱ میلیون و ۶۸۶ هزار و ۷۹۶ مبتلا، ۱۶۰ هزار و ۲۰۰ قربانی
۴. روسیه: چهار میلیون و ۴۶۶ هزار و ۱۵۳ مبتلا، ۹۵ هزار و ۳۹۱ قربانی
۵. انگلیس: چهار میلیون و ۳۰۱ هزار و ۹۲۵ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۱۷۲ قربانی
۶. فرانسه: چهار میلیون و ۲۹۸ هزار و ۳۹۵ مبتلا، ۹۲ هزار و ۶۲۱ قربانی
۷. ایتالیا: سه میلیون و ۴۰۰ هزار و ۸۷۷ مبتلا، ۱۰۵ هزار و ۳۲۸ قربانی
۸. اسپانیا: سه میلیون و ۲۲۸ هزار و ۸۰۳ مبتلا، ۷۳ هزار و ۵۴۳ قربانی
۹. ترکیه: سه میلیون و ۳۵ هزار و ۳۳۸ مبتلا، ۳۰ هزار و ۱۷۸ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۶۷۸ هزار و ۲۶۲ مبتلا، ۷۵ هزار و ۴۱۸ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلا شدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، برزیل و هند- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، اوکراین، آفریقای جنوبی، پرو، جمهوری چک، اندونزی و هلند هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1400/01/03
13:17:26
5.0 از 5
1129
تگهای خبر: بیمار , بیماری , كرونا
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است