ایجاد دو فضای جدید برای پذیرش بیماران كرونایی استان مركزی

استاندار:

ایجاد دو فضای جدید برای پذیرش بیماران كرونایی استان مركزی به گزارش مین فود مرکزی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه شرایط کرونایی آینده استان مرکزی به شدت تیره و تار است، اظهار داشت: هم اکنون با مشکل تأمین اکسیژن برای بیماران کرونایی مواجه هستیم که مقرر شد پتروشیمی شازند جهت تأمین آن کمک نماید.


سیدعلی آقازاده در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در طول چند روز گذشته اهالی شهرها و روستاهای استان همکاری نسبتا بهتری را نسبت به هفته های قبل در مورد رعایت پروتکلهای بهداشتی داشته اند، اظهار داشت: بازار و مراکز خرید شهر اراک و شهرهای بزرگ استان با همکاری مردم کاملا تحت نظارت قرار گرفته و بسته است و از این جهت ما شاهد یک ترافیک روان و رفت و آمدهای بسیار کمتر نسبت به گذشته هستیم.
آقازاده اظهار نمود: موجی که متاسفانه از نوروز داشتیم سبب شده است که بیمارستان های ما تکمیل شود و هم اکنون در حال آماده کردن فضاهای دیگری برای بستری بیماران کرونایی هستیم. امروز بامداد تصمیم گرفته شد که دو فضا را برای این کار در نظر بگیریم. امکانات ارتش، سپاه و نیروی انتظامی را در بخش درمان به کارگیری کردیم و همینطور هلال احمر را وارد صحنه کردیم.
وی اظهار نمود: هم اکنون مشکل تأمین اکسیژن برای بیماران را داریم که امروز بامداد مقرر شد پتروشیمی شازند تولیدات اکسیژن خویش را که به استان های دیگر و به صنایع می فرستاد، در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهد.
آقازاده اظهار داشت: روز پنجشنبه گذشته حدود ۲۲۰ کپسول اکسیژن را از صنایع و ادارات و دستگاههای استان جهت استفاده بیماران جمع آوری کردیم و امروز هم حدود ۳۰۰ کپسول گاز اکسیژن را دستگاه ها و صنایع و بعضی از خیرین برای استفاده بیماران آماده کردند. اکسیژن مورد نیاز این کپسول ها از جانب پتروشیمی شازند تأمین می شود.
وی اظهار داشت: تعدادی پتو، ویلچر و نیروی آماده به کار هم نیاز بود که با همکاری هلال احمر و مراکز درمانی صنعت نفت استان و مراکز نظامی و انتظامی استان در حال تأمین است و امید است مردم و خیرین که می توانند بخصوص در حوزه پرستاری به کادر درمان کمک کنند بخصوص پرستاران بازنشسته، اعلام آمادگی کرده و خویش را به دانشگاه علوم پزشکی معرفی کنند تا از کمک آنها در ۱۰ روز آینده استفاده گردد.
آقازاده اظهار داشت: اگر بتوانیم ۱۰ روز آتی را با محدودیت هایی که بوجود آمده و همکاری مردم به همین ترتیب ادامه دهیم پیک کرونا در استان مرکزی تثبیت می شود و صعود شاخص ها کمتر می شود و بعد از آن باید تلاش نماییم که به سمت کاهش برویم.
وی اظهار نمود: کار پرستاران ما بسیار خسته شده اند و امکانات بیمارستانی ما به سرعت در حال مصرف و فرسودگی است و احتیاج به زمانی داریم که بتوانیم این تجهیزات نوسازی و تعمیر شود. اگر وضع به همین صورتی که هم اکنون در آن قرار داریم پیش برود، تجهیزات بیمارستانی و فضای بیمارستانی ما پاسخگو نخواهد بود.
منبع:

1400/01/25
21:34:53
5.0 از 5
630
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است