دستورالعمل جدید درباره ضدعفونی كردن سطوح در دوران همه گیری

مركز كنترل و پیشگیری از امراض آمریكا منتشر كرد

دستورالعمل جدید درباره ضدعفونی كردن سطوح در دوران همه گیری به گزارش مین فود مرکز کنترل و جلوگیری از بیماریها در آمریکا اعلام نمود: در بیشتر محیط ها و شرایطی که احتمال آلوده شدن به کروناویروس وجود ندارد، تمیز کردن سطوح تنها با آب و صابون کافیست.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، مرکز کنترل و جلوگیری از بیماریها در آمریکا ضمن اشاره به دستورالعمل پاکسازی و ضد عفونی کردن هر روزه وسایل و سطوح در مطلبی تازه منتشر کرد: در بیشتر محیط ها و شرایطی که قرار گرفتن در معرض کروناویروس قطعی نیست، تمیز کردن با آب و صابون به جای استفاده از اسپری های ضد عفونی کننده کافیست.
بنابر اعلام این مرکز، تمیز کردن معمول که حداقل یک مرتبه در روز با صابون یا مواد شوینده انجام می شود، می تواند به صورت قابل توجهی میزان ویروس را در سطوح کم کند.
همینطور ضد عفونی کردن فقط در مدارس و منازلی که مورد مشکوک یا تایید شده مبتلا شدن به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته وجود داشته است، سفارش می شود.
این دستورالعمل مکمل سفارش های اخیر کارشناسان بهداشت و متخصصان پزشکی است که سفارش کرده اند احتمال انتقال یا آلوده شدن با ویروس تنفسی از راه سطوح در مقایسه با تماس مستقیم با فرد آلوده و ترشحات تنفسی یا انتقال از راه هوا پایین است.
متخصصان به دنبال یافته های جدید تاکید دارند که بیشترین راه انتقال کروناویروس، انتقال تنفسی است و مهم ترین راه های مهار آن استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی است.
به گزارش شبکه خبری ای بی سی نیوز، به قول کارشناسان استفاده صحیح از ماسک، شستشوی دستها و رعایت دستورالعمل های متخصصان بهداشت می تواند به کاهش خطر انتقال از سطح کمک نماید. عامل اصلی که افراد را به بیماری کووید-۱۹ مبتلا می کند تماس فردی و نزدیک با فرد مبتلاست.
پیش از این هم کارشناسان این مرکز تایید کرده بودند که انتقال بیماری کووید-۱۹ از راه سطوح بسیار کمتر از میزانی است که اوایل آغاز همه گیری تصور می شد.
به گزارش مین فود به نقل از مدیکال اکونومیک، بنابر اعلام این مرکز، خطر انتقال بیماری از راه سطوح در مقایسه با تماس مستقیم، ترشح فرد آلوده یا انتقال هوازی خیلی کم است. بررسی ها نشان داده است که خطر انتقال بیماری از راه سطوح آلوده کمتر از یک در ۱۰ هزار است.
منبع:

1400/01/29
21:01:38
5.0 از 5
668
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است