درمان كرونائی ها چند؟

درمان كرونائی ها چند؟ مین فود: سخنگوی وزارت بهداشت هزینه درمان بیماران مبتلا به کرونا و سهم بیمه ها از این هزینه ها را اعلام نمود.


دکتر سیما سادات لاری در گفت و گو با ایسنا، درباره هزینه درمان بیماران کرونائی، اظهار داشت: میزان پرداختی بیمه شدگانی که مبتلا به ویروس کرونا می شوند هیچ تغییری نکرده و بیمه ها ۹۰ درصد از هزینه های بخش بستری و ۷۰ درصد از هزینه های بخش سرپایی را پرداخت می کنند.
وی ادامه داد: همین طور سازمان بیمه سلامت در بخش خصوصی نیز همین میزان را با تعرفه دولتی پرداخت می کند. در نتیجه میزان پرداختی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بخش بستری ۱۰ درصد و بخش سرپایی ۳۰ درصد است.
لاری افزود: همین طور در مورد داروی رمدسیویر در حوزه درمان سرپایی در کلینیک های بیمارستانی و با تشکیل پرونده بستری، پوشش ۹۰ درصدی از جانب بیمه سلامت داده می شود.
وی با اعلان اینکه سازمان بیمه سلامت تا حالا حدود دو هزار میلیارد تومان در بخش های بستری، سرپایی و دارویی برای بیماران مبتلا به کرونا هزینه کرده است، اظهار داشت: هر بیمار مبتلا به کرونا بطور متوسط بین ۶.۵ تا ۸ میلیون تومان در بخش دولتی هزینه دارد که ۹۰ درصد آن در بخش بستری توسط بیمه پرداخت می شود.
منبع:

1400/02/08
12:07:55
5.0 از 5
644
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است