نیاز بیشتر 6 استان به اهدای خون

نیاز بیشتر 6 استان به اهدای خون به گزارش مین فود سخنگوی سازمان انتقال خون ایران با اشاره به رشد یک درصدی اهدای خون در دهه اول ماه رمضان امسال نسبت به زمان مشابه در سال قبل، اظهار داشت: هم اکنون نیاز به خون و فرآورده های آن در کلانشهرها بیشتر احساس می شود. همین طور در استان های چهارمحال و بختیاری، تهران، خراسان رضوی، هرمزگان، اردبیل و سیستان و بلوچستان نیاز بیشتری به کمک اهداکنندگان خون داریم.دکتر بشیر حاجی بیگی در گفت و گو با ایسنا، از رشد یک درصدی آمار اهدای خون در دهه اول ماه مبارک رمضان ۱۴۰۰ نسبت به زمان مشابه آن در سال ۱۳۹۹ آگاهی داد و اظهار داشت: بیشترین میزان رشد اهدای خون مربوط به استان های آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، قزوین و خراسان جنوبی بوده است.

وی اضافه کرد: در دهه اول ماه مبارک رمضان در سراسر کشور ۴۱ هزار واحد خون اهدا شده که نسبت به زمان مشابه در سال قبل یک درصد افزایش را نشان میدهد.

حاجی بیگی همین طور درباره آمار اهدای خون در فروردین ماه ۱۴۰۰ اظهار داشت: در فروردین ماه ۱۴۰۰ نسبت به زمان مشابه آن در سال ۱۳۹۹ نزدیک به ۱۷ درصد رشد اهدای خون را داشته ایم. بیشترین میزان رشد اهدای خون در فروردین ماه ۱۴۰۰ نیز مربوط به استان های ایلام، آذربایجان شرقی و قزوین بوده است.

حاجی بیگی اظهار نمود: در فروردین ماه ۱۴۰۰ در کل کشور ۱۹۹ هزار و ۲۷۱ نفر جهت اهدای خون مراجعه کردند که از این تعداد ۱۶۱ هزار و ۵۸۰ واحد خون اهدا شده است. همین طور طی این مدت ۲۶۷ هزار و ۴۳۵ واحد خون و فرآورده های آن نظیر گلبول قرمز فشرده شده، پلاکت و پلاسما بین مراکز درمانی توزیع شده است.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش با تاکید بر لزوم اهدای خون همیشگی، اظهار داشت: نیاز به اهدای خون روزانه، مستمر و همیشگی است. هم اکنون نیاز به خون و فرآورده های آن در کلانشهرها بیشتر احساس می شود. همین طور در استان های چهارمحال و بختیاری، تهران، خراسان رضوی، هرمزگان، اردبیل و سیستان و بلوچستان نیاز بیشتری به کمک اهداکنندگان خون داریم. باید توجه کرد که اهدای خون در تمامی مراکز انتقال خون سراسر کشور در وضعیت کاملا استریل انجام می شود.

حاجی بیگی اظهار داشت: در عین حال عزیزانی که دارای گروه های خونی منفی هستند و همین طور اهداکنندگان گروه خونی AB مثبت اقبال بیشتری نسبت به اهدای خون داشته باشند.

منبع:

1400/02/16
19:50:04
5.0 از 5
627
تگهای خبر: درمان , شیر
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است