بستری بیشتر از هفت هزار كرونایی در تهران

زالی عنوان كرد:

بستری بیشتر از هفت هزار كرونایی در تهران فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران، وضعیت شیوع کووید-۱۹ در تهران را شرح داد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی درباره شرایط کرونا در تهران، اظهار داشت: تهران در تعداد مجموعه بستری جدید نسبت به روزهای گذشته با کاهش مواجه بود؛ اما این کاهش خیلی شدید نبوده است. مجموعا تعداد موارد بستری جدید ما در تهران حدود ۱۲۰۰ مورد بوده که ۱۸۲ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.
وی ادامه داد: مجموعه بیمارانی که هم اکنون در تهران بستری هستند، هفت هزار و ۳۵۰ بیمار است که از این تعداد ۱۹۰۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. با تلاش تیم های ترخیص بیمارستان ها، ۱۱۰۰ بیمار هم ترخیص شدند.
زالی افزود: مجموعه مراجعین سرپایی ما هم نسبت به هفته قبل کاهش را نشان داده است. در ۲۴ ساعته گذشته حدود ۱۱ هزار و ۷۰۰ بیمار به بخش سرپایی مراجعه نموده اند که نسبت به هفته قبل کاهش را نشان می دهد، اما کماکان از آنجایی که بیشتر از ۷۰۰۰ بیمار بستری در تهران به سر می برد، تیم های بهداشت و درمان تحت فشارند. در تهران نسبت به سایر استان ها با شیب ملایم تری تغییر می نماییم.
او همینطور اظهار داشت: نکته بسیار مهم این است که آمار مراجعین سرپایی ما که عددی بیشتر از ۱۰ هزار بیمار است، نشان داده است که شهر و استان تهران کماکان با شرایط ناپایدار و بی ثبات مواجه می باشد و امکان دارد با هرگونه تغییر در رفتارهای ازدحامی، شاهد خیزهای جدید بیماری باشیم.
زالی که در یک برنامه تلوزیونی صحبت می کرد، تصریح کرد: در آستانه عید فطر هستیم و هرگونه سفر و دور همی خانوادگی امکان دارد در تشدید شرایط دخیل باشد. بر این اساس از همه شهروندان تقاضا دارم که همکاری و کمک کنند که هفته آتی را با شرایط بهتری بگذرانیم.
منبع:

1400/02/23
22:32:20
5.0 از 5
686
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است